Trwa ładowanie...
d4kekx0

Wrocław: Lunapark zniknie z placu Społecznego, co powstanie zamiast niego?

Likwidacja wesołego miasteczka na placu Społecznym jest już przesądzona. Lunapark ma zostać zlikwidowany do czerwca. Najprawdopodobniej w jego miejsce powstaną kolejne zabudowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lunapark na placu Społecznym ma zniknąć do czerwca, na terenie powstaną nowe zabudowania.
Lunapark na placu Społecznym ma zniknąć do czerwca, na terenie powstaną nowe zabudowania. (Tomasz Hołod)
d4kekx0

Wesołe miasteczko do likwidacji

Jeszcze w tym roku lunapark, który działa na placu Społecznym od 15 lat, przejdzie do przeszłości. Karuzele i inne atrakcje mają zniknąć do czerwca, ale miasteczko już teraz jest nieczynne. Właściciel, Stanisław Lorenc informuje, że teren ma zostać zabudowany, w jego opinii powinny zostać w tym miejscu odtworzone kamienice sprzed wojny. Taką wizję i rekomendację właściciel lunaparku chce przedstawić prezydentowi Wrocławia, Jackowi Sutrykowi.

Co powstanie w miejscu lunaparku?

Architekt miejski, Piotr Fokczyński potwierdza, że po likwidacji na miejscu lunaparku powstaną zabudowy. Daleko ma być im jednak do tradycyjnych przedwojennych zabudowań. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wskazuje nowoczesny styl budynków, podobny ma być jedynie ich układ. Na placu Społecznym może powstać nawet 0,5 miliona metrów kwadratowych powierzchni użytkowych.

d4kekx0

Całe centrum Wrocławia czeka zmiany, miasto szykuje się na ogromne inwestycje, zaplanowane na najbliższe dziesięć lat. Tereny przy Urzędzie Wojewódzkim, przy ulicy Haukego-Bosaka i moście Grunwaldzkim dają ponad 30 hektarów ziemi. Na ten moment miasto szuka inwestora, dodatkowo realizacja inwestycji pociągnie za sobą konieczność przebudowy układu komunikacyjnego w centrum, więc najprawdopodobniej miasto zdecyduje się również na współpracę partnerską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. W całej Polsce rośnie liczba ofiar

d4kekx0

Podziel się opinią

Share
d4kekx0
d4kekx0