Trwa ładowanie...

Wrocław. Lodowiska już otwarte. Mimo koronawirusa

O godz. 8 we Wrocławiu otwarte zostały dwa lodowiska - przy ul. Spiskiej i ul. Wejherowskiej (w Hali Orbita). Obiekty będą do dyspozycji wrocławian, mimo trwającej pandemii koronawirusa. Mieszkańcy muszą się jednak liczyć z pewnymi restrykcjami.

Wrocław. Lodowiska już otwarte. Mimo koronawirusaWrocław. Lodowiska już otwarte. Mimo koronawirusaŹródło: Pexels, fot: Daria Sannikova
d1kjyz5
d1kjyz5

Koronawirus sprawił, że zamknięte są siłownie czy baseny w Polsce. Równocześnie lodowiska mogą być otwarte. Dlatego też Wrocław, w związku ze zbliżającym się sezonem zimowym, postanowił oddać do dyspozycji mieszkańców dwa lodowiska - przy ul. Spiskiej oraz przy ul. Wejherowskiej w Hali Orbita.

Wrocław. Lodowiska już otwarte. Mimo koronawirusa

"Osoby korzystające z lodowisk zobowiązane są zachować szczególne zasady bezpieczeństwa, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami, w tym z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz stosować się do aktualnych >Zasad korzystania z lodowisk WCT Spartan sp. z o.o. w okresie epidemii COVID-19<" - informuje miasto Wrocław w specjalnym komunikacie.

Obostrzenia sanitarne wprowadzone w związku z koronawirusem sprawiają, że na terenie lodowiska przy ul. Spiskiej będzie mogło przebywać jednorazowo 180 osób. Równocześnie na Hali Orbita z lodowiska skorzystać będzie mogło maksymalnie 60 osób.

Co z maseczką w busie, taksówce, samolocie? Rzecznik policji rozwiewa wątpliwości

Podczas przemieszczenia się po obiekcie lodowiska mamy obowiązek zakrywania ust i nosa (maseczka, przyłbica). Jest to konieczne przed wejściem do obiektu, w kolejce do kasy, do wypożyczalni sprzętu, w szatni i podczas przemieszczania się w obiekcie.

d1kjyz5

"Na samej płycie lodowiska zalecamy również podczas jazdy na łyżwach zasłaniać usta i nos" - czytamy w oświadczeniu miasta.

Każda osoba na terenie lodowiska jest też zobowiązana do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt. Środki do dezynfekcji znajdują się przy wejściu oraz w toaletach i szatniach. Wymagane jest też zachowanie dystansu społecznego. Osoby mające objawy COVID-19 nie powinny korzystać z lodowiska.

Wrocław. Lodowiska już otwarte. Zasady:

 • Na lodowiskach poślizgamy się tradycyjnie już w dwóch kierunkach. Co pół godziny strzałka świetlna i sygnał dźwiękowy informować będą o zmianie kierunku jazdy.
 • W tym roku zakupiony został nowy sprzęt do wypożyczalni (200 par łyżew - rozmiary od 26 do 47). Również najmłodsi (1-3 latki) będą mogli wypożyczyć łyżwy saneczkowe (dwupłozowe), aby rozpocząć swoją przygodę z łyżwiarstwem.
 • W wypożyczalniach znajdziemy również kaski. Na najmłodszych czekają pomocne zwierzaki (foki, pingwiny, misie, renifery) do nauki jazdy na łyżwach. W tym roku cały sprzęt będzie dezynfekowany na bieżąco przez obsługę lodowisk.
 • Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00, jak co roku, prowadzone są zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach dla dzieci z wrocławskich szkół.
d1kjyz5

Wrocław. Lodowiska już otwarte. Ceny biletów

W poniedziałki w ramach "Taniego ślizgania" przez cały dzień za wejściówkę zapłacimy 11 złotych za godzinę (zniżka nie obowiązuje podczas ferii zimowych oraz w święta).

wtorek - piątek

 • Bilet normalny 16 zł/h
 • Bilet ulgowy* 14 zł/h
 • Bilet rodzinny** 14 zł/h/os.

sobota, niedziela i święta

 • Bilet normalny 20 zł/h
 • Bilet ulgowy* 18 zł/h
 • Bilet rodzinny** 18 zł/h/os.
 • Bilet dla osoby towarzyszącej (bez możliwości wejścia na płytę) 2 zł/h

Wypożyczenie sprzętu:

 • łyżwy 8 zł/h
 • kask 3 zł/h
 • pingwin, foka, miś 15 zł/h
 • ostrzenie łyżew 10 zł/parę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kjyz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kjyz5