Trwa ładowanie...
d2iop51

Wrocław. Koronawirus. Zmarł pacjent na Fieldorfa. Wstrzymano przyjmowanie pacjentów na oddziale chirurgii

Koronawirus we Wrocławiu. Wstrzymano przyjmowanie pacjentów na oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej szpitala przy ul. Fieldorfa, po tym jak zmarł tam starszy mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa. 30 pracowników zostało objętych kwarantanną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Koronawirus. Podejrzenie wystąpienia COVID-19 w szpitalu na ul. Fieldorfa
Wrocław. Koronawirus. Podejrzenie wystąpienia COVID-19 w szpitalu na ul. Fieldorfa (PAP)
d2iop51

Istnieje ryzyko wystąpienia koronawirusa w Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Tam od kilku dni znajdował się ok. 65-letni mężczyzna, u którego wystąpiły objawy podobne do COVID-19. Dlatego dyrekcja placówki postanowiła wstrzymać pracę na oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej.

Koronawirus. Wrocław. Niepokój w szpitalu na Fieldorfa

Starszy mężczyzna znajdował się w ciężkim stanie. Poddano go badaniu na obecność koronawirusa, ale niestety, nie doczekał on wyników. Po południu szpital przy ul. Fieldorfa przekazał informację o śmierci pacjenta.

d2iop51

Jak poinformował Michał Nowakowski z urzędu marszałkowskiego, w tej chwili na oddziale chirurgii wrocławskiego szpitala znajduje się 13 pacjentów.

Z powodu ryzyka wystąpienia koronawirusa kwarantanną objętych zostało aż 30 pracowników placówki przy ul. Fieldorfa. Mieli oni bowiem styczność ze zmarłym pacjentem, u którego podejrzewa się COVID-19. Pozostałe oddziały wrocławskiego szpitala działają normalnie. Chorzy, którzy musieliby trafić na oddział chirurgii, tymczasowo będą odsyłani do innych placówek.

Wcześniej koronawirus wykryto w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc na ul. Grabiszyńskiej. Wymusiło to na dyrekcji tego szpitala zamknięcie oddziału pulmonologicznego i przewiezieni części pacjentów do filii placówki w Obornikach Śląskich.

d2iop51

Podziel się opinią

Share

d2iop51

d2iop51