Trwa ładowanie...
d6xfcz0

Wrocław: Koronawirus - wyniki kolejnych badań Polaków z Wuhan

30 Polaków ewakuowanych z Wuhan nadal przebywa w szpitalu wojskowym we Wrocławiu. Pacjenci trafili na oddział na początku lutego. W środę ogłoszono wyniki kolejnych badań na obecność koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki trzeciej tury badań Polaków przebywających w szpitalu wojskowym we Wrocławiu nie wykazały obecności koronawirusa.
Wyniki trzeciej tury badań Polaków przebywających w szpitalu wojskowym we Wrocławiu nie wykazały obecności koronawirusa. (Shutterstock.com)
d6xfcz0

Podejrzenie koronawirusa we Wrocławiu

W niedzielę, 2 lutego do szpitala wojskowego we Wrocławiu przetransportowano 30 Polaków ewakuowanych z Wuhan, wśród nich znajduje się 8 dzieci. Ewakuowani najpierw polecieli do Marsylii, na pokładzie ich samolotu znajdowało się więcej osób. Z Polakami podróżowały również osoby chore, zarażenie koronawirusem potwierdzono oficjalnie w przypadku Belgijki. Drogę z Francji do Wrocławia Polacy odbyli specjalnie podstawionymi samolotami wojskowymi.

Kolejne badania na obecność koronawirusa

W środę do szpitala wojskowego dotarły wyniki kolejnych badań na obecność koronawirusa. Żadna z 30 osób ewakuowanych z Wuhan nie jest zarażona. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska potwierdził, że w Polsce nie odnotowano potwierdzonych przypadków choroby - "Trzydziestu pacjentów, którzy wrócili z Wuhan, również nie jest zakażonych. Próbki zostały już trzykrotnie przebadane, a wynik w każdym badaniu jest ujemny. Tym samym u nikogo nie stwierdzono genotypu nowego wirusa. Mimo to jesteśmy przygotowani na jego pojawienie się w Polsce" – poinformował wiceminister.

d6xfcz0

Kwarantanna ewakuowanych z Wuhan

Personel szpitalawojskowego potwierdza, że Polacy nadal pozostaną w placówce na obserwacji. Pierwotny plan przewidywał dwutygodniowy pobyt w placówce i w tej kwestii nic się nie zmieniło. Najprawdopodobniej Polacy opuszczą szpital w poniedziałek, 17 lutego, jednak ostateczną decyzję podejmie inspekcja sanitarna.

Czym jest koronawirus?

Koronawirusy to cała rodzina wirusów, niektóre z nich doprowadzają do chorób układu oddechowego u ludzi, inne natomiast rozprzestrzeniają się wśród zwierząt. Możliwa jest ewolucja koronawirusów zwierząt i atakowanie organizmów ludzkich. Zgodnie z informacjami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, podobna sytuacja dotyczyła SARS i MERS. Centrum epidemii jest chińskie miasto Wuhan – to właśnie tam pod koniec grudnia 2019 roku po raz pierwszy zdiagnozowano pacjentów zarażonych koronawirusem.

d6xfcz0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. W całej Polsce rośnie liczba ofiar

d6xfcz0

Podziel się opinią

Share
d6xfcz0
d6xfcz0