Trwa ładowanie...

Wrocław: koronawirus. Wymiana pieca będzie prostsza

W związku z epidemią koronawirusa władze Wrocławia upraszczają procedury miejskiej akcji "Zmień piec". Dla bezpieczeństwa przeprowadzanie wizji wstępnych i odbiorów instalacji będzie się odbywać zdalnie.

Share
Wrocław: koronawirus. Wymiana pieca będzie prostszaŹródło: zmienpiec.pl
d60cwiy

Akcja "Zmień piec" – będzie łatwiej

Epidemia koronawirusa wymusza zmiany w wielu aspektach codziennego życia. Urząd Miasta we Wrocławiu również musiał dostosować procedury do nowej rzeczywistości. Akcja "Zmień piec" jest tego świetnym przykładem – władze zdecydowały o znacznym uproszczeniu procedur i wprowadzeniu działań w trybie zdalnym tam, gdzie jest to możliwe. Programy KAWKA Plus i Termo KAWKA umożliwiają Wrocławianom otrzymanie dofinansowania w kwocie do 20 tysięcy złotych na wymianę pieca i drewnianych okien.

"To bardzo ważne, aby korzystać z tych programów, musimy wymieniać piece i walczyć o czystsze oraz lepsze powietrze we Wrocławiu" – zaznaczył prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Jak przekonują władze liczba wniosków stale rośnie i już osiągnęła wyższy poziom, niż rok temu. Dla bezpieczeństwa mieszkańców, urząd miasta wprowadził możliwość zdalnych wizji wstępnych i odbiorów. Pomyślano również o mieszkańcach, którzy nie mogą skorzystać z takiej formy i wydłużono termin realizacji umów na wymianę pieca do 30 października.

d60cwiy

"Aby ułatwić wymianę pieca w czasach epidemii dla tych, którzy już wcześniej złożyli wnioski, umożliwiliśmy zdalne wizje wstępne i odbiory końcowe – w ramach wideokonferencji na żywo. Jest to opcja dla chętnych, dostosowujemy się w ten sposób do aktualnej sytuacji i warunków" – podsumowała Ewa Skwirtniańska, zastępca dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/ministerstwo-zdrowia-mz-6120424155047553c">Ministerstwo Zdrowia</a> opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d60cwiy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d60cwiy
d60cwiy