Trwa ładowanie...
holderName

Wrocław. Koronawirus w kulturze. Kolejne zakażenia

Wirus sieje grozę po wrocławskich instytucjach kultury. W odosobnieniu muszą pozostawać pracownicy Narodowego Forum Muzyki oraz Biura Wystaw Artystycznych. Próby, występy, wystawy zawieszone, administracja pracuje zdalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Koronawirus w kulturze. Kolejne zakażenia
Wrocław. Koronawirus w kulturze. Kolejne zakażenia (WP, Fot: Barbara Kwiatkowska)
holderName

W obu zespołach pracowniczych tych placówek kulturalnych pojawiły się przypadki zakażenia. Trzeba było więc odwołać wszystkie zaplanowane wydarzenia.

Według oficjalnych komunikatów, wydanych przez NFM, wszystkie działania podejmowane w efekcie potwierdzenia zakażeń wśród osób współpracujących z instytucją, konsultowane są ze służbami sanitarnymi.

Nieczynne do niedzieli są też wszystkie placówki wrocławskiego BWA. Ich załogi, część ze zdiagnozowanym zakażeniem oraz osoby, które nie przechodziły testów z uwagi na brak symptomów choroby, pozostają w izolacji.

holderName

Wrocław. Koronawirus w kulturze. Kolejne zakażenia

Na późniejsze terminy przesunięte zostają wszystkie planowane wydarzenia. Daty powrotu do pracy wszystkich zatrudnionych osób i otwarcia planowanych ekspozycji zostaną podane w przyszłym tygodniu.

Pod koniec września problem z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 dotknął pracowników wrocławskiego Teatru Capitol. Niefortunnie stało się to tuż przed premierą długo wyczekiwanej przez publiczność sztuki "Lazarus", na którą przybyło wielu ważnych widzów. Po spektaklu odbyło się zwyczajowe spotkanie zespołu z niektórymi z gości. Po tym wszystkim nie tylko w teatralnej ekipie znaleźli się zakażeni, ale również wśród oficjeli. Na kwarantannę trafił nawet prezydent Jacek Sutryk, którego izolacja właśnie się zakończyła, po potwierdzeniu testem negatywnego wyniku na obecność wirusa.

holderName

1 listopada cmentarze mają być otwarte. Prof. Simon ostrzega seniorów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName