Trwa ładowanie...
d2p7g2q

Wrocław. Koronawirus. Studenci nie chcą koronaferii. Spieszą z pomocą medykom

Mamy sporo wolnego czasu - uznali wrocławscy studenci i postanowili zaoferować pomoc lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, diagnostom, salowym działającym na wszystkich frontach walki z pandemią. Tak powstała grupa Studenci Medykom. Jej uczestnicy podejmują się opieki nad dziećmi osób pracujących w służbie zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Koronawirus. Studenci z Dolnego Śląska pomagają służbie zdrowia
Wrocław. Koronawirus. Studenci z Dolnego Śląska pomagają służbie zdrowia (Materiały prasowe)
d2p7g2q

Studenci - wolontariusze to przedstawiciele różnych kierunków, choć inicjatywa utworzenia takiego zespołu pomocy wyszła z wydziałów wrocławskiej Akademii Medycznej. Studenci medycyny znają od pierwszych lat nauki specyfikę pracy w placówkach medycznych i zdają sobie sprawę z tego, że zatrudnieni w nich pracownicy, bez względu na rodzaj zadań, nie mogą sobie w tej chwili pozwolić na odejście na zwolnienia z powodu opieki nad dziećmi przebywającymi w domach.

Koronawirus we Wrocławiu. Studenci chcą pomagać

Opieka nad potomstwem jest jednym z wielu problemów pracowników szpitali. Studenci chcą przynajmniej ten kłopot oddalić od służb medycznych. Oferują korepetycje online czy lub w realu albo zabawy, zajęcia, rozmowy na Skypie.

Grupa Studenci - Medykom pośredniczy pomiędzy chętnymi do udzielenia pomocy a tymi, którzy chcą z niej skorzystać. Zgłaszać się można poprzez specjalny formularz, w którym należy podać lokalizację, kierunek studiów, preferowany wiek dziecka, którym chce się zająć, oraz w czym jest w stanie pomóc, na przykład w nauce języków, przedmiotów szkolnych lub w grze na instrumencie.

Pomysł studentów z entuzjazmem przyjął Uniwersytet Medyczny, Dolnośląska Izba Lekarska i Dolnośląska Izba Pielęgniarek i Położnych, propagując w branżowym środowisku studencką propozycję pomocy.

d2p7g2q

Podziel się opinią

Share

d2p7g2q

d2p7g2q