Trwa ładowanie...

Wrocław. Koronawirus. Niemcy pomogą Polakom. 200 testów dziennie będzie wysyłanych do Drezna

Koronawirus we Wrocławiu. Laboratorium z Drezna pomoże w diagnozowaniu chorych z Dolnego Śląska. Codziennie do Niemiec wysyłanych będzie 200 próbek pobranych od osób, u których podejrzewa się groźną chorobę.

Share
Wrocław. Koronawirus. Niemcy pomogą Polakom. 200 testów dziennie będzie wysyłanych do DreznaŹródło: Facebook.com
d1pbi9k

Dolny Śląsk współpracuje z Saksonią od wielu lat, dzięki czemu udało się porozumieć ws. wykonywania testów u naszych zachodnich sąsiadów. - Chcę podziękować premierowi tego landu, Michaelowi Kretschmerowi - przekazał Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Koronawirus. Wrocław. 200 testów dziennie trafi do Drezna

Urząd marszałkowski w ostatnich dniach zakupił maszyny, które pozwalają wykonać badania na obecność koronawirusa na miejscu, ale mają one swoje moce przerobowe. Dlatego pojawiła się idea nawiązania współpracy z Niemcami.

d1pbi9k

- Codziennie 200 testów na koronawirusa będzie transportowanych do Drezna, gdzie po kilku godzinach będziemy mieć wyniki. To w znaczący sposób rozładuje kolejkę, jaka jest do testowania - wyjaśnił marszałek Przybylski.

Do laboratorium w Dreźnie trafiać będą przede wszystkim wymazy pobrane od pracowników służby zdrowia, u których wystąpi ryzyko zarażenia koronawirusem.

- Zależy nam, abyśmy mieli pełną wiedzę na temat personelu służby zdrowia, że jest on zdrowy. Dlatego uruchomiliśmy ten projekt. Nasza współpraca z Saksonią trwa już ponad 20 lat. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Jestem głęboko przekonany, że te badania sprawią, że tych testów będziemy mogli dokonywać jeszcze więcej - podsumował Przybylski.

d1pbi9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pbi9k
d1pbi9k