Trwa ładowanie...

Wrocław. Koronawirus. Na mszę tylko on-line

W Wielkanoc 2020 nie można uczestniczyć w żadnych uroczystościach religijnych, poza tymi, na których liczba uczestników nie przekroczy 5 osób. Pozostaje zatem skorzystanie z przekazu w sieci. Transmisje nadawać będzie wrocławska katedra pod wezwaniem Jana Chrzciciela.

Share
Wrocław. Koronawirus. Na mszę tylko on-lineŹródło: iStock.com
d3922dn

W wielki piątek o godzinie o godzinie 18.30 odprawiona zostanie liturgia męki pańskiej pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Siemieniewskiego.

Modlitwy i msze obejrzeć będzie można w internecie. Osobiste, choć nie zalecane z uwagi na czas pandemii, wizyty w świątyni będą jednak możliwe - indywidualną modlitwę można tu odmówić w godzinach 9.30 - 14.00 i 20.30 - 22.00.

Koronawirus. Pokarmy poświęć sam

W wielką sobotę wierni nie pójdą do kościołów święcić pokarmy, zabronione jest też organizowanie takiego obrządku poza świątyniami. Pożywienie na stół wielkanocny księża polecają błogosławić w domach podczas niedzielnego śniadania wielkanocnego.

W sobotni wieczór o godz. 20.30 transmitowana będzie wigilia paschalna pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Zamiast, jak to na ogół jest kultywowane, wyjść z wnętrza świątyni, kapłani przejdą z zakrystii do prezbiterium. Na indywidualną modlitwę katedra otwarta będzie w godzinach 9.30 - 16.00, jednak wierni w zasadzie powinni się wstrzymać od tych wizyt z uwagi na własne bezpieczeństwo i zdrowie swoich bliskich.

Kapłani katedry zapraszają do duchowego uczestnictwa w liturgii przez kanał YouTube katedry wrocławskiej TUTAJ lub konto na FB.

d3922dn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3922dn
d3922dn