Trwa ładowanie...
d1bk976

Wrocław: Koronawirus - kolejna ofiara śmiertelna w regionie

57-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju, który przebywał w wałbrzyskim szpitalu to druga ofiara śmiertelna koronawirusa w regionie Dolnego Śląska. W sumie w Polsce z powodu COVID-19 zmarło jak dotąd 5 osób. Bilans zachorowań nadal rośnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Druga ofiara śmiertelna koronawirusa w regionie, liczba zachorowań wzrasta. (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d1bk976

Koronawirus: 2 ofiara śmiertelna w regionie

We wtorek 57-letni mężczyzna zmarł z powodu zarażenia koronawirusem. 57-latek był dyrektorem finansowym dużej wałbrzyskiej spółki, przebywał w wałbrzyskim szpitalu. Jak podaje ministerstwo zdrowia, mężczyzna cierpiał na dodatkowe choroby związane z płucami i sercem. Wszystkich pracowników, którzy mieli styczność z zarażonym objęto kwarantanną i są w stałym kontakcie z sanepidem. Zmarły to druga ofiara śmiertelna koronawirusa w regionie, piąta w skali Polski.

Koronawirus: zły stan 70-latka z Oławy

d1bk976

Złe wiadomości dotyczą również 70-letniego pacjenta, mieszkańca Oławy. Mężczyzna trafił do szpitala przy ulicy Koszarowej w sobotę, jednak we wtorek jego stan bardzo się pogorszył. Obecnie pacjent przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej, ma duże trudności z oddychaniem. Służby próbują ustalić jak doszło do zarażenia, 70-latek nie wyjeżdżał za granicę. Kwarantanną domową objęto aż 80 osób, z którymi mógł się w ostatnim czasie kontaktować.

Koronawirus: pomoc dla przedsiębiorców

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk zapowiedział wprowadzenie specjalnej pomocy dla przedsiębiorców. Wrocławski Pakiet Pomocowy nadal jest formułowany, wiadomo jednak, że urząd miasta planuje odroczenie terminu płatności czynszu za najem lokali komunalnych, podatku od nieruchomości oraz opłat za dzierżawę terenu i rozłożenie płatności na raty.

Koronawirus w szkole

d1bk976

Potwierdzono zarażenie koronawirusem w szkole przy ulicy Suwalskiej, na wrocławskich Maślicach. Wcześniej koronawirusa zdiagnozowano u rodzica ucznia. Podejrzenie COVID-19 padło również na uczennicę jednej ze szkół na Stabłowicach, dziewczynka gorączkuje, a jej matka jest zarażona wirusem SARS-CoV-2.

Zobacz także: Zobacz: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Podziel się opinią

Share

d1bk976

d1bk976
d1bk976