Trwa ładowanie...
d42wtlq

Wrocław: Koronawirus. Helikoptery nad miastem kontrolują przestrzeganie ograniczeń

Helikoptery pojawiły się nad Wrocławiem. Specjalne patrole kontrolują przestrzeganie wprowadzonych przez rząd ograniczeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patrole policji patrolują Wrocław, sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają wprowadzonych w związku z epidemią zakazów.
Patrole policji patrolują Wrocław, sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają wprowadzonych w związku z epidemią zakazów. (Policja)
d42wtlq

Wrocław: Koronawirus. Helikoptery nad miastem

W weekend nad Wrocławiem pojawiły się specjalne patrole kontrolujące przestrzeganie nowych obostrzeń nałożonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. Funkcjonariusze sprawdzają czy wrocławianie nie gromadzą się w większych skupiskach, nie spacerują po parkach i innych popularnych rejonach zielonych, jak na przykład wały nad Odrą, czy pergola. Policjanci monitorujący sytuację z powietrza zawiadamiają następnie patrole naziemne, a w działaniach wspierają ich żołnierze oraz strażnicy miejscy.

We Wrocławiu pojawiły się również drony, dzięki którym straż miejska dokładnie sprawdza zakamarki parków miejskich. Kamery wysokiej jakości pozwalają na sprawne monitorowanie alejek i miejsc trudno dostępnych. Warto pamiętać, że we Wrocławiu pojawiło się w ostatnim czasie znacznie więcej patroli policyjnych, również nieoznakowanych. "Patroli policji we Wrocławiu jest więcej niż w normalne dni, ponieważ policjanci zostali przesunięci do służby patrolowej, tak żeby pilnować przestrzegania przepisów" – podkreślił Dariusz Rajski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

d42wtlq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d42wtlq

Podziel się opinią

Share

d42wtlq

d42wtlq