Trwa ładowanie...
duqmm3u

Wrocław: koniec Vozilli w stolicy Dolnego Śląska

Decyzja zapadła – Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych Vozilla wycofuje się z Wrocławia. Pojazdy zaczną znikać z miasta już za parę dni, wypożyczalnia planuje zakończyć działalność do 30 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już pewne - samochody Vozilla znikną z Wrocławia do 30 kwietnia.
To już pewne - samochody Vozilla znikną z Wrocławia do 30 kwietnia. (Materiały prasowe, Fot: Nissan)
duqmm3u

Vozilla znika z Wrocławia

W środę, 15 stycznia operator wypożyczalni, Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o spotkał się z władzami miasta, strony podpisały aneks do umowy, umożliwiający wcześniejsze zakończenie projektu. Datę zakończenia działalności wypożyczalni ustalono na 30 kwietnia. Cały proces wycofywania samochodów rozpocznie się już za kilka dni, pojazdy mają być oddane leasingodawcy.

Vozilla nie sprawdziła się we Wrocławiu

Operator wypożyczalni ogłosił, że nie ma sensu kontynuacji i rozwoju projektu. Wrocław najwidoczniej nie był gotowy na tego typu usługi - samochody Vozilli nie cieszyły się tak dużą popularnością, jak zakładano pierwotnie, w dodatku na rentowność projektu wpływ mają ceny samochodów elektrycznych i samego prądu. Koszty tego typu pojazdów są niezmiennie wysokie, a nawet rosną, sytuacji nie polepszają nawet dofinansowania. Dużym problemem jest również niewystarczająca liczba stacji ładowania pojazdów.

duqmm3u

Vozilla we Wrocławiu

Obecnie po Wrocławiu jeździ 240 aut Vozilli, z systemu wypożyczania pojazdów korzysta ponad 60 tysięcy osób, które wypożyczyły samochody około 600 tysięcy razy. Skutery Vozilla również mają być wycofane ze stolicy Dolnego Śląska, mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z oferty do końca 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz też: Duda boi się bardziej Kosiniaka-Kamysza niż Kidawy-Błońskiej? Reakcja Sienkiewicza

duqmm3u

Podziel się opinią

Share
duqmm3u
duqmm3u