Trwa ładowanie...

Wrocław. Kolejny pożar w ostatnich dniach. Strażacy apelują, by nie wypalać traw

Wrocław. Kolejny w ostatnim okresie pożar na terenie miasta. O poranku kłęby czarnego dymu dało się zauważyć w okolicach Osobowic. Na ogrodach działkowych zapaliła się altana.

Share
Wrocław. Kolejny pożar w ostatnich dniach. Strażacy apelują, by nie wypalać trawŹródło: Pixabay.com, fot: CC0 Public Domain
d3ufxpm

To są niezwykle trudne dni dla Straży Pożarnej, która mimo ogłoszonego stanu epidemii i rozprzestrzeniającego się koronawirusa, musi działać na pełnych obrotach. W piątkowy poranek kilka zastępów zostało wysłanych na ogrody działkowe, by ugasić palącą się altanę.

Wrocław. Pożary zmorą strażaków

Piątkowa akcja Straży Pożarnej na Osobowicach jest kolejną w ostatnich dniach. Wraz z nadejściem wiosny zaczęło się bowiem coroczne wypalanie traw. Mimo wielokrotnych apeli ze strony strażaków i ekologów, by tego nie robić, wciąż wiele osób decyduje się na takie działanie.

Przypomnijmy, że w środowy wieczór doszło też do podpalenia nielegalnego zbiorowiska odpadów zielonych na ul. Karczemnej na Praczach Odrzańskich. W akcję gaszenia zaangażowane były trzy zastępy straży. Trwała ona do późnych godzin nocnych.

W czwartek dwa wozy, niemal przez cały dzień, dogaszały jeszcze zgliszcza i pilnowały, by pożar na nowo się nie rozprzestrzenił.

d3ufxpm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ufxpm
d3ufxpm