Trwa ładowanie...

Wrocław. Kolejny etap budowy tramwaju na Popowice. Będą spore zmiany w ruchu

Budowa linii tramwajowej na Popowice wchodzi w kolejną fazę. W związku z tym kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i przygotować na zmiany w organizacji ruchu na ul. Długiej.

Share
Wrocław. Kolejny etap budowy tramwaju na Popowice. Będą spore zmiany w ruchu
Wrocław. Kolejny etap budowy tramwaju na Popowice. Będą spore zmiany w ruchuŹródło: Wrocławskie Inwestycje
demgxyd

Prace związane z budową tramwaju na Popowice trwają od kilkunastu miesięcy. Gotowy jest już m.in. środkowy odcinek trasy, dzięki czemu można podziwiać nowe torowisko przy wiadukcie przy ul. Długiej. Obecnie robotnicy uwijają się jednak przy ul. Milenijnej, gdzie linia tramwajowa łączyć się będzie z obecnym torowiskiem prowadzącym na Kozanów, a także na początku trasy - przy skrzyżowaniu ul. Dmowskiego z Jagiełły.

Na początkowym odcinku trasy tramwaju na Popowice prace wchodzą w kolejny etap, a to oznacza zmiany dla kierowców. Wejdą one w życie w nocy z piątku na sobotę z 23 na 24 lipca.

demgxyd

Wrocław. Kolejny etap budowy tramwaju na Popowice. Będą spore zmiany w ruchu

Jak informują Wrocławskie Inwestycje, zmiany dotyczyć będą organizacji ruchu na ul. Długiej w obrębie ul. Młodych Techników, Inowrocławskiej i Michalczyka. "Kierowcy skorzystają tylko z północnego pasa ulicy Długiej na odcinku ok. 200 metrów. Południowa nitka jezdni będzie przebudowywana wraz z sieciami podziemnymi" - podaje miejska spółka.

Wyrok TSUE. Komisja Europejska nie nałoży kar na Polskę? "Rzeczniczka PiS nie ma pojęcia, o czym mówi"

W remontowanym miejscu powstanie nowa jezdnia, droga dla rowerów, chodniki, przejścia dla pieszych, a także torowisko tramwajowe i przystanki. Niestety, prace potrwają aż cztery miesiące, więc kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

demgxyd

Co ważne, w przyszłym tygodniu wykonawca inwestycji planuje rozpocząć prace związane z ze wzmacnianiem konstrukcji mostu Dmowskiego. W tym przypadku nie przewiduje się jednak utrudnień w ruchu.

Koszt budowy tramwaju na Popowice wynosi ponad 222 mln zł. To jedna z ważniejszych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia w ostatnich latach. Nowe torowisko pozwoli odciążyć to funkcjonujące na ul. Legnickiej, którym obecnie podróżują tramwaje w kierunku Pilczyc, Leśnicy, Kozanowa i Maślic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
demgxyd

Podziel się opinią

Share
demgxyd
demgxyd