Trwa ładowanie...
d11x3mn

Wrocław. Kolejne tramwaje jadą do remontu. Zyskają nowe oblicze

Wrocław kontynuuje proces remontu generalnego swoich starszych tramwajów. Pierwsze egzemplarze czeskich Skód już trafiły do Warszawy, zaś Protramy WrAs 205 odnawiane będą w Poznaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Kolejne tramwaje jadą do remontu. Zyskają nowe oblicze
Wrocław. Kolejne tramwaje jadą do remontu. Zyskają nowe oblicze (MPK Wrocław)
d11x3mn

Kilkanaście tygodni temu miasto Wrocław podpisało umowę na remont generalny kilkuletnich tramwajów - Skody 16T odnawiane będą w zakładach SAATZ w Warszawie, zaś za nadanie nowego wyglądu Protramom WrAs 205 odpowiedzialny będzie poznański Modertrans. Po zakończeniu prac maszyny zyskają zupełnie nowe oblicze i część wrocławian może ich nie poznać.

Wrocław. Kolejne tramwaje jadą do remontu. Zyskają nowe oblicze

Pierwsze egzemplarze Skody 16T trafiły już do Warszawy, gdzie zresztą zostały rozebrane na części pierwsze i poddawane są kapitalnemu remontowi. Miejski przewoźnik przekazał przy tym dobrą nowinę - do Poznania udały się z kolei pierwsze sztuki Protramów WrAs 205.

d11x3mn

"Łącznie wyremontujemy 25 tramwajów 205. Pojazdy te dostaną m.in. całkowicie nowe pudło, podwozie i szkielet wagonu. Zamontowana zostanie klimatyzacja i nowy układ ogrzewania" - przypomniał MPK Wrocław.

"To jest bardzo nietypowe zachowanie". Kryminolog o sprawie 14-letniej Roksany

Modernizacje tramwajów wykonane zostaną w ciągu 28 miesięcy. Maszyny będą trafiać do Warszawy i Poznania partiami. Wszystko po to, aby przewoźnik dysponował odpowiednią liczbą taboru i nie musiał ograniczać kursów.

d11x3mn

Przypomnijmy, że cała inwestycja pochłonie 135 mln zł. Nowy wygląd zyska 25 modeli WrAs 205 oraz 17 Skód 16T. Oznacza to, że miasto Wrocław średnio za remont jednego wozu zapłaci ok. 3-3,5 mln zł. Inwestowanie w renowację pojazdów oraz zakup nowych to dla magistratu konieczność - wynika to m.in. z budowy linii tramwajowej na Nowy Dwór oraz Popowice.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11x3mn

Podziel się opinią

Share
d11x3mn
d11x3mn