Trwa ładowanie...
d4eq2i3

Wrocław: kobieta wpadła pod tramwaj przy Sky Tower

W czwartek, po godzinie 18:30 na wysokości Sky Tower doszło do wypadku. Tramwaj numer 17 potrącił 30-letnią kobietę. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
31-letnia kobieta wpadła pod tramwaj przy Sky Tower, jej stan jest ciężki. (Jarosław Jakubczak)
d4eq2i3

Wypadek przy Sky Tower

Do poważnego wypadku doszło po godzinie 18:30 na ulicy Powstańców Śląskich. Na torowisku przy przystanku "Wielka" tramwaj potrącił kobietę. 30-latka zignorowała czerwone światło i weszła prosto pod tramwaj numer 17, kierunek Klecina.

Według oficjalnych informacji motorniczy sygnalizował, że nadjeżdża jednak nie było żadnej reakcji ze strony pieszej. Prowadzącemu tramwaj nie udało się wyhamować, 30-latka znalazła się pod drugim wózkiem pierwszego wagonu. Wydostanie kobiety nie było możliwe bez dźwigu MPK i uniesienia części tramwaju. Poszkodowaną zajęło się pogotowie, jej stan określono jako ciężki i przewieziono ją do szpitala. Akcja ratunkowa trwała do godziny 19:45, w tym czasie tramwaje jeździły objazdami.

Co się dzieje z tramwajami we Wrocławiu?

To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, w ostatnim czasie tramwaje MPK nie mają dobrej passy. Wykolejenia, problemy techniczne, a także wypadki z udziałem składów zdarzają się codziennie. Czwartkowy wypadek przy Sky Tower nie jest rzecz jasna przykładem zaniedbania, a zdarzeniem losowym. Pasażerowie jednak nie ukrywają rozczarowania, portale społecznościowe huczą od komentarzy.

d4eq2i3

Jeżdżący komunikacją miejską uważają, że MPK powinno zmniejszyć ceny za bilety, ponieważ płacenie za usługi tak niskiej jakości jest nie na miejscu. Motorniczy otrzymali oficjalne instrukcje ograniczenia prędkości w związku ze złym stanem torowisk i licznymi wykolejeniami.

Podziel się opinią

Share

d4eq2i3

d4eq2i3
d4eq2i3