Trwa ładowanie...
d3z7ngu

Wrocław: Kierowcy MPK protestują przeciwko decyzji prezesa

Kierowcy MPK Wrocław nie zgadzają się z postanowieniem Krzysztofa Balawejdera, prezesa Przedsiębiorstwa. Zgodnie z jego decyzją kierowcy i motorniczowie będą zobowiązani do przyjmowania paczek prezentowych dla niepełnosprawnych dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Facebook.com)
d3z7ngu

Najnowsze polecenie prezesa MPK zszokowało motorniczych i kierowców. Według nowej zasady mają oni za zadanie odbierać paczki prezentowe podczas kursów. Każdy, kto chciałby obdarować niewidome i niesłyszące dzieci, może przekazać taki upominek kierowcy podczas postoju na przystanku. Pracownicy MPK doceniają szlachetną ideę, ale podkreślają, że nie jest ona do przyjęcia w takiej formie.

Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej RP przekazał Krzysztofowi Balawejderowi oficjalny sprzeciw. Jak podkreślają jego członkowie, polecenie jest niezgodne z zasadami BHP, decyzja może narazić na niebezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak i pracowników MPK. Wspominają również sytuację z maja 2016 roku, kiedy młody mężczyzna zostawił w autobusie pojemnik z saletrą i gwoździami, amatorską bombę wyniósł z autobusu kierowca i tym samym nie dopuścił do prawdopodobnej tragedii. Kierowcy i motorniczowie podkreślają, że nie mogą przewidzieć co tak naprawdę będzie znajdowało się w paczkach.

Przewodniczący związku przy MPK, Waldemar Węglowski podkreśla, że niedawno zakazano pracownikom przewożenia w kabinach pojazdów gazet, ze względu na bezpieczeństwo podróżujących. Gromadzenie paczek, których ani ilość, ani zawartość nie jest przewidywalna ,może doprowadzić do poważnych zagrożeń dla życia i zdrowia podróżujących.

d3z7ngu

Podziel się opinią

Share
d3z7ngu
d3z7ngu