Trwa ładowanie...

Wrocław. KGHM sprzedał teren po dawnym Cuprum. Zainwestowała Skanska

Firma KGHM sprzedała teren po dawnym budynku Cuprum. Działkę kupiła firma Skanska, która wybuduje w tym miejscu nowoczesny biurowiec. Szczegóły nowej inwestycji na razie nie są znane.

Share
Wrocław. KGHM sprzedał teren po dawnym Cuprum. Zainwestowała Skanska
Wrocław. KGHM sprzedał teren po dawnym Cuprum. Zainwestowała SkanskaŹródło: Materiały prasowe
d2pa1qk

Budynek Cuprum przez 50 lat wyróżniał się na pl. Jana Pawła II we Wrocławiu. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce w 1967 roku. W 2015 roku rozpoczął się proces wyburzania biurowca.

Według ówczesnego właściciela budynek nie spełniał wymogów najemców, m.in. nie miał pełnej klimatyzacji, parkingu podziemnego, czujników dymu, zasilania awaryjnego, a przede wszystkim kondygnacje biurowe były niskie i pozbawione nowoczesnych rozwiązań technicznych. Dlatego też jego dalsze modernizacje zwyczajnie nie miały sensu.

d2pa1qk

Wrocław. KGHM sprzedał teren po dawnym Cuprum. Zainwestowała Skanska

Pierwotny plan zakładał, że w miejscu starego Cuprum powstanie Cuprum Square. Miał to być nowoczesny kompleks biurowo-usługowy, składający się z dwóch budynków. Miał on zostać oddany do użytku w 2018 roku. Do budowy nigdy jednak nie doszło. 

"PiS nie myśli o gospodarce, a o wyborach". Belka mocno o "Nowym Ładzie"

Teren po dawnym Cuprum w marcu 2021 roku zakupiła firma Skanska. - Jesteśmy właścicielem nieruchomości przy placu Jana Pawła II. Na tym terenie planujemy zrealizować kolejny projekt biurowy. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do finalnego kształtu inwestycji. Na szczegóły jest jeszcze za wcześnie - powiedział Artur Mamrot, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska.

To nie jedyna zmiana w krajobrazie tej okolicy okolicy. Już teraz na terenie mieszczącym się niedaleko pl. Jana Pawła II, u zbiegu ul. Legnickiej i Nabycińskiej, pracuje ciężki sprzęt budowlany. W miejscu tym powstanie biurowiec Infinity. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 r. W miejscu, w którym powstaje budynek, przez 51 lat działała najstarsza wrocławska plackarnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pa1qk

Podziel się opinią

Share
d2pa1qk
d2pa1qk