Trwa ładowanie...
d2513z8

Wrocław. Jadowite pająki opanowały nowe osiedle na Gaju

Kolczaki zbrojne, których ukąszenie przynosi skutek w postaci objawów zatrucia organizmu, wytropili w swoich domach mieszkańcy wrocławskiego osiedla wzniesionego w rejonie ulic Brzoskwiniowej i Orzechowej na Gaju. Jadowite pająki są wszędzie - w garażach, na korytarzach, przedostają się do mieszkań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Jadowite pająki. Ten gatunek pajęczaków, choć na fotografii przedstawia się pięknie, do miłych nie należy
Wrocław. Jadowite pająki. Ten gatunek pajęczaków, choć na fotografii przedstawia się pięknie, do miłych nie należy (Rafał Dudek, Fotografia Amatorska, Fot: Rafał Dudek)
d2513z8

O tym, że mieszkańcy zaalarmowali zarządcę budynku, który podjął już odpowiednie kroki, poinformowało Radio Wrocław. Jednak działania administracji wcale nie uspokoiły lokatorów. Nawet jeśli części wspólne zostały oczyszczone z niepożądanych lokatorów, to nadal mogą oni kryć się w części mieszkalnej, a tej już zarządca nie uznał za stosowne doglądać.

Wszyscy zachodzą w głowę, skąd w mieście - w nowym, właśnie postawionym osiedlu - znalazły się pajęczaki. Występują one w Polsce, tak jak w całej Europie, jednak na ogół zamieszkują wysokie trawy leśne, polne, gustują w dzikich terenach, łąkach, nasypach kolejowych, skrajach dróg.

Niestety, rzeczywiście to jadowita odmiana. Kolczak zbrojny może ukąsić człowieka lub zwierzę, najczęściej w odruchu obronnym, a wywołuje to skutek w postaci objawów podobnych do każdego zatrucia organizmu - bóle głowy, dreszcze, gorączka, wymioty, złe samopoczucie.

d2513z8

Wrocław. Pająki jadowite, ale nie śmiertelnie

Na szczęście jad kolczaka nie jest śmiertelny dla człowieka, jednak nieprzyjemna jest perspektywa zmierzenia się z taką niedyspozycją. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Brzoskwiniowej i Orzechowej są oburzeni.

Jeden z lokatorów powiedział rozgłośni, że znalazł kokon na klatce schodowej, a pająka przyłapał w łóżeczku dziecka. Jego sąsiadka dodaje, że wszyscy się boją o siebie i swoje dzieci, informują się na osiedlowej stronie na Facebooku i przekazują sobie, kto i ile pająków już widział. Z tych relacji wynika, że to nie są odosobnione przypadki, a obecność pająków można już uznać za inwazję.

Kolczak zbrojny tworzy sobie schronienie w kokonie Rafał Dudek Fotografia Amatorska
Kolczak zbrojny tworzy sobie schronienie w kokonie

Wrocław. Jadowite pająki z lasu czy z hodowli

Przemysław Wieleba z Integrum Management potwierdził w rozmowie z radiem, że będą jeszcze kontynuowane prace dezynsekcyjne, mające doprowadzić do wyniszczenia populacji pająków. Zapewnia też, że ich pojawienie się wiązać się może z nieświadomym przywiezieniem kilku sztuk z wycieczki w lesie przez któregoś z lokatorów.

d2513z8

Ci ostatni natomiast niepokoją się, że okazy uciekły z jakiejś hodowli, może ich być więcej i problem będzie się nasilał. Obawiają się też, że być może ktoś w pobliżu nadal przetrzymuje pajęczaki w swoim domu, na dodatek nie ma nad nimi dozoru.

Wybory prezydenckie 2020. Michał Kamiński: Andrzej Duda nie ma szans w uczciwej debacie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2513z8

Podziel się opinią

Share

d2513z8

d2513z8