Trwa ładowanie...

Wrocław. Jacek Sutryk znów ma większość w Radzie Miejskiej. Transfer z klubu PiS stał się faktem

Jacek Sutryk rozwiązał problem związany z brakiem większości w Radzie Miejskiej Wrocławia. W środę do klubu Forum Jacka Sutryka - Wrocław Wspólna Sprawa dołączył Sergiusz Kmiecik, który wcześniej był związany z klubem Prawa i Sprawiedliwości.

Share
Wrocław. Jacek Sutryk znów ma większość w Radzie Miejskiej. Transfer z klubu PiS stał się faktem
Wrocław. Jacek Sutryk znów ma większość w Radzie Miejskiej. Transfer z klubu PiS stał się faktemŹródło: Materiały prasowe
d29yfxj

W Radzie Miejskiej Wrocławia dzieje się od początku roku. Po głosowaniu nad budżetem prezydent Jacek Sutryk ogłosił powstanie nowej formacji - Klub Radnych Forum Jacka Sutryka - Wrocław Wspólna Sprawa. Weszli do niego m.in. radni Koalicji Obywatelskiej, Sojuszu dla Wrocławia oraz część samorządowców z Prawa i Sprawiedliwości. Dysponował on większością 19 radnych w 37-osobowym gremium.

Tyle że bardzo szybko nową formację opuścił Maciej Zieliński, który przeszedł do Współczesnego Wrocławia. W ten sposób prezydent Wrocławia stracił większość, co utrudniało mu rządzenie stolicą Dolnego Śląska. Było to widać m.in. podczas niedawnego głosowania nad obniżką cen biletów MPK Wrocław. Głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Nowoczesnej udało się przywrócić niższe ceny przejazdówek.

Wrocław. Jacek Sutryk znów ma większość w Radzie Miejskiej. Transfer z klubu PiS stał się faktem

Tyle że Jacek Sutryk po kilku miesiącach przeszedł do ofensywy. W środę ogłosił transfer do swojego klubu Sergiusza Kmiecika, członka Porozumienia, który przynależał do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym prezydent Wrocławia znów ma większość w miejskiej radzie.

d29yfxj

Kazik z maską tlenową na twarzy. Sutkowski: będę bardzo powściągliwy w komentarzu

"Bardzo się cieszę z decyzji Sergiusza, bo od początku istnienia klubu prezydenckiego mówiłem o tym, że to jest przestrzeń ponadpartyjna, że jest to miejsce dla każdego kto kocha Wrocław, kto chce pracować na rzecz naszych mieszkańców, by wspólnie rozwijać nasze piękne miasto" - przekazał Sutryk za pośrednictwem Facebooka.

- Jestem wrocławianinem z urodzenia i wyboru. Z wykształcenia prawnikiem, a z przekonania samorządowcem - mówił Kmiecik.

d29yfxj

- Wrocław to wspólna sprawa, ponad podziałami i różnicami partyjnymi. One między nami występują, ale w pluralistycznym klubie nie jest istotne, kto ma jaką przynależność partyjną - dodał nowy członek klubu radnych Jacka Sutryka.

Mimo wstąpienia do klubu radnych prezydenta Wrocławia, Kmiecik nie zamierza opuszczać Porozumienia Jarosława Gowina.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29yfxj

Podziel się opinią

Share
d29yfxj
d29yfxj