Trwa ładowanie...

Wrocław: Imprezy odwołane przez koronawirusa

Uczelnie we Wrocławiu rezygnują z kolejnych imprez. Jako pierwsze na taki krok zdecydowały się: Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Ekonomiczny. Odwołanie imprez wiąże się z obawą przed epidemią koronawirusa.

Share
Wrocław: Imprezy odwołane przez koronawirusa
Źródło: Politechnika Wrocławska Fb
d40pjfb

Koronawirus: odwołane imprezy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Ekonomiczny jako pierwsze zdecydowały o odwołaniu imprez, które mogłyby zgromadzić większą liczbę uczestników. Pozostałe uczelnie nadal zastanawiają się nad podobnym działaniem, w obawie przed epidemią koronawirusa. Z podobną decyzją wstrzymuje się również Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który zapoznał się z listą imprez w najbliższym czasie, zgodnie z ogólnopolskim zaleceniem premiera Mateusza Morawieckiego.

Koronawirus: które imprezy odwołały uczelnie?

Komisja nadzwyczajna ds. bezpieczeństwa epidemiologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego wykreśliła z kalendarza wszystkie imprezy do 22 marca, w których mogłoby wziąć udział powyżej 200 osób. Tym samym w planowanym terminie nie odbędzie się Szalona Studencka Noc Naukowa. Politechnika Wrocławska zdecydowała o odwołaniu koncertu jubileuszowego profesora Andrzeja Wiszniewskiego, Wampiriady, urodzin klubu studenckiego Bajer, Erasmus Games 2020 oraz popularnej konferencji dla licealistów, "Matematyka jest wszędzie". Uniwersytet Ekonomiczny wraz z Klubem Podróżników BIT ogłosił odwołanie Auto Stop Race Costa Brava, ze względu na ryzyko podróży przez kraje zaatakowane koronawirusem.

d40pjfb

Koronawirus: czy miasto odwoła imprezy?

Na razie ani prezydent Jacek Sutryk, ani wojewoda dolnośląski nie zdecydowali o odwołaniu żadnego wydarzenia. Najbliższą masową imprezą jest Wrocławski Kongres Kultury, który ma się odbyć 20 marca. Idąc przykładem ratusza i władz województwa dyrektorzy wrocławskich placówek kulturalnych również działają zgodnie z planami. Pozostałe instytucje, jak Tor Wyścigów Konnych na Partynicach, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, czy Aquapark także nie odwołują imprez, jednak zastrzegają, że sytuacja może ulec zmianie, gdy tylko otrzymają stosowny sygnał od służb sanitarnych.

Zobacz także: Zobacz: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d40pjfb

Podziel się opinią

Share
d40pjfb
d40pjfb