Trwa ładowanie...

Wrocław. Hydropolis liczy na rzekę odwiedzających

Jedna z największych atrakcji Wrocławia otwiera się na publiczność od wtorku, 26 maja. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00, a w weekendy od 10:00 do 20:00.

Share
Wrocław. Hydropolis liczy na rzekę odwiedzającychŹródło: Materiały prasowe
d2qazne

Muzeum wody jest zamknięte od 12 marca, kiedy rząd z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce, nakazał, by nie wpuszczać do miejsc - atrakcji turystycznych zwiedzających.

Teraz taka możliwość powróciła. Hydropolis uzyskało zgodę Sanepidu. Ekspozycje muzeum będzie można zwiedzać z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego.

Władze entrum wiedzy o wodzie informują, że na obiekcie będzie mogło przebywać łącznie 100 gości. Każdy z nich przy zakupie biletu otrzyma jednorazowe rękawiczki. Zwiedzający będą poddawani obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała i muszą pamiętać o noszeniu maseczek. Wśród wytycznych Sanepidu jest również zakaz korzystania z siedzisk znajdujących się na terenie Hydropolis.

d2qazne

– Zadbaliśmy o dezynfekcję przestrzeni i w pawilonie kasowym, i na ekspozycji - zapewnia Wiola Samborska, menedżerka centrum wiedzy o wodzie. - Ponadto na terenie całego obiektu będą rozmieszczone pojemniki z płynem do dezynfekcji. Dbamy o bezpieczeństwo naszych gości, ale także pracowników. Przewodnicy będą pracować w maseczkach lub przyłbicach oraz w rękawiczkach, a w pawilonie kasowym została zainstalowana ścianka z pleksi, oddzielająca sprzedawcę od gościa – wyjaśnia Wiola Samborska, menedżerka centrum wiedzy o wodzie.

Hydropolis. Zmiana godzin pracy

#

Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00, a w weekendy od 10:00 do 20:00.

– Przetrwaliśmy trudny czas izolacji i dzisiaj wychodzimy z niego silniejsi. W trakcie zamknięcia Hydropolis przenieśliśmy wszystkie działania do przestrzeni wirtualnej, tworząc projekt #HYDROwDOMU. Jednocześnie intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby nasze centrum wiedzy o wodzie było jeszcze ciekawszym miejscem – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław. – Już niebawem zaprezentujemy nową wystawę czasową „Przeciek”, która porusza bardzo ważne zagadnienie. Dziś nasze dyskusje dominuje temat koronawirusa. Tymczasem zmagamy się z drugim ważnym problemem – suszą. Stąd każdy z nas powinien dbać o wodę i używać jej racjonalnie, o co apelujemy przy każdej nadarzającej się okazji – dodaje.

d2qazne

Wystawa „Przeciek” zostanie otwarta na początku czerwca 2020 r. Jej widzowie dowiedzą się, dlaczego zasoby wody do picia wciąż się zmniejszają. Przekonają się na czym polegają zaburzenia obiegu wody w przyrodzie, które z kolei powodują okresy suszy, powodzie i skażenie wody. Po obejrzeniu wystawy „Przeciek” goście wyjdą bogatsi w wiedzę, jak chronić wodę, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.

Zobacz wideo: Rośliny oczyszczające powietrze. Poleca je NASA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qazne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qazne
d2qazne