Trwa ładowanie...
d3bm983

Wrocław. Ewakuacja mieszkańców z kamienicy przy Żeromskiego. Zastępczego lokum musieli szukać sami

Do niezwykle groźnej sytuacji doszło w tym tygodniu we Wrocławiu. W kamienicy przy ulicy Żeromskiego nagle popękały ściany. Powodem były prace wykonywane przez dewelopera na sąsiedniej działce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Ewakuacja mieszkańców z kamienicy przy Żeromskiego. Zastępczego lokum musieli szukać sami
Wrocław. Ewakuacja mieszkańców z kamienicy przy Żeromskiego. Zastępczego lokum musieli szukać sami (Google Maps)
d3bm983

W kamienicy doszło do tąpnięcia. Prawdopodobnie doprowadziły do niego prace polegające na wierceniu w fundamentach budynku przez dewelopera z sąsiedniej działki. Część mieszkańców nie odczuła nadchodzącego zagrożenia.

- Kompletnie nic nie było słychać - powiedziała jedna z lokatorek kamienicy w rozmowie z "Radiem Wrocław". - Przyszedł sąsiad do mnie i zapytał, czy mam popękane. Pokazał mi. Przyjechała straż, bo zgłosił to sąsiad z parteru. Kazali mi zabrać dokumenty, leki, pieniądze i spadać. Trzy dni spałam u sąsiadki - przekazała zdenerwowana.

Wrocław. Ewakuacja mieszkańców z kamienicy przy Żeromskiego. Zastępczego lokum musieli szukać sami

Mieszkańcy zostali ewakuowani na okres trzech dni, jednak zastępczego lokum szukać musieli sami. Takiego problemu nie miał lokator mieszkania komunalnego, któremu miasto udzieliło pomocy w postaci noclegu w hotelu. - Zaproponowany został mu zamienny lokal. Obejrzał i przyjął go. Na koszt miasta zostanie przeprowadzony do swojego mieszkania, które nadal będzie wynajmował w ramach zasobu komunalnego - powiedział wrocławskiej rozgłośni Arkadiusz Filipowski z Urzędu Miasta.

d3bm983

ZOBACZ WIDEO: Akcja WP dla Powstańca. Paweł Rabiej wspominał zeszłoroczne wydarzenie

Mieszkańcom zezwolono już na powrót do swoich mieszkań, ale przyczyny zdarzenia wciąż nie są znane. - To po stronie zarządcy nieruchomości jest teraz zorganizowanie kontroli i ustalenie, czy budynek może został dopuszczony do użytkowania - dodał Filipowski.

Sprawę bada Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Nadal nie wiadomo, z jego powodu budynek popękał oraz czy ktoś poniesie konsekwencje w związku z zaistniałą sytuacją.

Czytaj także: Wrocław. Zmień piec. Mieszkańcy mogą liczyć na pomoc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3bm983

Podziel się opinią

Share

d3bm983

d3bm983