Trwa ładowanie...

Wrocław. Ekostraż zaprasza na Rynek. Można pomóc potrzebującym zwierzętom

W niedzielę (22 sierpnia) w pobliżu wrocławskiego Rynku odbędzie się specjalny piknik Ekostraży. Od godz. 12 do godz. 17 na specjalnym stoisku przy ul. Świdnickiej będzie można pomóc potrzebującym zwierzętom, a także zyskać cenną wiedzę m.in. na temat ratowania jeży i udzielania pierwszej pomocy zwierzętom domowym.

Share
Wrocław. Ekostraż zaprasza na Rynek. Można pomóc potrzebującym zwierzętomWrocław. Ekostraż zaprasza na Rynek. Można pomóc potrzebującym zwierzętomŹródło: Ekostraż
d1smnuk

Ekostraż to wrocławska organizacja, która od lat ratuje zwierzęta w stolicy Dolnego Śląska, jak i innych regionach województwa. Może przy tym liczyć na pomoc wielu wolontariuszy, którzy poświęcają wolny czas, by nieść pomoc potrzebującym. To wszystko nie miałoby prawa bytu, gdyby nie wsparcie finansowe postronnych osób.

W dobie internetu Ekostraż może liczyć na zbiórki w sieci, ale dla organizacji ważne są też stacjonarne pikniki, kiedy to może wyjść do ludzi i szerzyć wiedzę na temat ratowania zwierząt.

Wrocław. Ekostraż zaprasza na Rynek. Można pomóc potrzebującym zwierzętom

W niedzielę (22 sierpnia) Ekostraż zaprasza wrocławian w okolice Rynku. Na ul. Świdnickiej w pobliżu galerii Dizajn stanie specjalnie stanowisko. Będzie ono czynne od godz. 12 do godz. 17. Na miejscu będzie można się zaopatrzyć m.in. w mini-apteczki, breloki, kubki, magnesy na auto, misie i wiele innych przedmiotów.

d1smnuk

Inwestują 2 mln funtów w blockchain. Opracowali aplikację dla medyków i pacjentów. "Rewolucja"

Zainteresowani adopcją zwierząt będą mogli porozmawiać o psach, kotach i innych istotach będących obecnie pod opieką Ekostraży.

Ekostraż na godz. 15.00 zaplanowała specjalny wykład na temat ratowania jeży, bo organizacja od lat słynie z tego, że stara się pomagać właśnie tym istotom.

Ok. godz. 15.30 zaplanowano szkolenie z pierwszej pomocy dla zwierząt domowych. Poprowadzi je Mateusz Puszczewicz. "Dowiecie się, jak zrobić RKO (resuscytację krążeniowo-oddechową) i jak pomagać psom i kotom w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia" - informuje Ekostraż.

d1smnuk

Organizacja zaplanowała też grę terenową z nagrodami oraz wyjątkową ramkę do zdjęć. Wśród osób udostępniających fotografie wykonane w ramce rozlosowane będą nagrody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1smnuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1smnuk
d1smnuk