Trwa ładowanie...
d4bd0e6

Wrocław. Dzień Życzliwości. Słoneczniki z klocków LEGO w Rynku

Osoby przechodzące wokół placu Gołębiego we Wrocławiu mogą być zaskoczone niecodziennym widokiem. Tuż obok fontanny w sercu Rynku wyrosły bowiem... słoneczniki z klocków LEGO. W ten sposób Wrocław świętuje Dzień Życzliwości 2020.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Dzień Życzliwości. Słoneczniki z klocków LEGO w Rynku
Wrocław. Dzień Życzliwości. Słoneczniki z klocków LEGO w Rynku (UM Wrocław)
d4bd0e6

Słoneczniki z klocków LEGO pojawiły się na wrocławskim Rynku dokładnie 19 listopada 2020 roku. Ich widok zaskoczył przechodniów, których niestety ze względu na pandemię koronawirusa jest w tym miejscu mniej niż zwykle. Nie brakowało jednak osób, które robiły fotografie nietypowym "kwiatom". Byli też tacy, którzy musieli je dotknąć, aby upewnić się z czym mają do czynienia.

Wrocław. Dzień Życzliwości. Słoneczniki z klocków LEGO w Rynku

Jeśli ktoś w ostatnich dniach nie bywał w okolicach Rynku, to nie ma powodów do obaw. Chociaż Dzień Życzliwości 2020 wypada akurat na 21 listopada, to słoneczniki z klocków LEGO będą obecne w sercu Wrocławia aż do Bożego Narodzenia.

d4bd0e6

W ten nietypowy sposób Wrocław i LEGO dołączyły do świętowania Dnia Życzliwości 2020. Stolica Dolnego Śląska ma powody do dumy, bo firma produkująca klocki tego typu instalacje postawiła w ledwie dwóch miastach Polski - drugim "wybrańcem" okazał się być Kraków.

Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"

Dlaczego akurat słoneczniki? Wytłumaczenie jest proste. Na placu Gołębim na co dzień mieszka krasnal Życzliwek, który w lewej dłoni trzymał słonecznik. Bardzo dobrze znają go nie tylko mieszkańcy Wrocławia, ale i turyści, którzy często odwiedzają pobliską fontannę. Bez wątpienia Życzliwek to jeden z najczęściej fotografowanych krasnali we Wrocławiu. I to właśnie on promuję ideę życzliwości.

d4bd0e6

Sam słonecznik jest symbolem zabawy i ciepła, więc wybór wydaje się być idealny.

Słoneczniki z klocków LEGO we Wrocławiu to część globalnej akcji #RebuildTheWorld. Za jej sprawą celebrowana ma być kreatywność oraz zdolność do zmieniania świata. Podobne konstrukcje w zeszłym roku powstały m.in. w Londynie, Birmingham, Nottingham czy Manchesterze.

Bo budowy wrocławskich słoneczników wykorzystano kilkanaście tysięcy klocków LEGO, które łącznie ważą 68 kilogramów. Stworzenie całości zajęło 236 godzin. Instalację tworzył czteroosobowy zespół.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bd0e6

Podziel się opinią

Share
d4bd0e6
d4bd0e6