Trwa ładowanie...

Wrocław: Dworzec Główny zyskał nowy peron

Nowy peron na Dworcu Głównym już od niedzieli będzie dostępny dla podróżnych. Inwestycja miała być oddana do użytku już dwukrotnie, wszystko wskazuje na to, że za trzecim razem otwarcie dojdzie do skutku.

Share
Wrocław: Dworzec Główny zyskał nowy peron
Źródło: PKP PLK S.A.
d3uh6n0

Nowy peron na Dworcu Głównym

Zgodnie z informacjami PKP PLK od niedzieli podróżni będą mogli korzystać z nowego peronu na Dworcu Głównym. Inwestycja napotykała na problemy i jest to już trzeci termin jej oddania. Po raz pierwszy nowy peron miał zostać udostępniony do użytku w połowie 2019 roku, okazało się, że prace znacznie się wydłużą i ustalono nowy termin na styczeń 2020. Za drugim razem pojawił się problem z wyświetlaczami i organizacją podejścia od ulicy Suchej, nową datę oddania inwestycji ustalono na 15 marca.

Nowy peron dla lokalnych połączeń

Nowy peron na Dworcu Głównym będzie służył obsłudze połączeń lokalnych przewoźników. W sumie będzie on liczył 200 metrów długości. Podróżni zyskają komfortowy dostęp do pociągów realizujących przejazdy na terenie Dolnego Śląska, dzięki wygodnym wiatom, nowoczesnym tablicom informacyjnym i oświetleniu ledowemu. Inwestor zadbał również o dobrej jakości nagłośnienie i 4 wyświetlacze elektroniczne na peronie oraz po dwa przy wejściach. Na nowy peron będzie można się dostać od przejścia podziemnego prowadzącego do głównej hali oraz od ulicy Suchej. W ramach inwestycji zwracano również uwagę na estetykę, zastosowano detale związane z historycznym charakterem całego budynku, jak specjalne płytki, czy granitowe elementy obramowań i metalowe przęsła.

d3uh6n0

Inwestycja na 8,4 miliona złotych

Inwestycja PKP PLK nie ograniczyła się wyłącznie do remontu samego peronu, konieczne były prace torowe, zamontowanie odpowiednich urządzeń i zastąpienie starych elementów rozjazdu. Całość została sfinansowana ze środków budżetowych oraz środków PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i wyniosła w sumie 8,4 miliona złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Znalazła się w trudnej roli". Europosłanka PiS tłumaczy Agatę Kornhauser-Dudę

d3uh6n0

Podziel się opinią

Share
d3uh6n0
d3uh6n0