Trwa ładowanie...

Wrocław. Drożej za pobyt w izbie wytrzeźwień. To maksymalna możliwa stawka

Zmieniają się stawki za pobyt we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Taka jest decyzja Rady Miejskiej, która podniosła stawkę do poziomu maksymalnej - 326,87 zł za dobę. Do tej pory osoby trafiające w to miejsce płaciły 316,12 zł.

Share
Wrocław. Drożej za pobyt w izbie wytrzeźwień. To maksymalna możliwa stawka
Wrocław. Drożej za pobyt w izbie wytrzeźwień. To maksymalna możliwa stawkaŹródło: Google Maps
d40pjfb

W ostatnich latach za pobyt w izbie wytrzeźwień przy ul. Sokolniczej we Wrocławiu należało zapłacić 316,12 złotych. Stawka ta obowiązywała niezależnie od liczby godzin spędzonych w placówce. Maksymalnie może to być jednak doba.

Rada Miejska we Wrocławiu postanowiła jednak zmienić cennik i podwyższyć stawki za pobyt w ośrodku pomocy osobom nietrzeźwym. Ma to związek ze wzrostem kosztów. W ostatnich miesiącach wyższe są bowiem m.in. koszty energii elektrycznej.

d40pjfb

Wrocław. Drożej za pobyt w izbie wytrzeźwień. To maksymalna możliwa stawka

Wrocławscy radni zadecydowali, że stawka za pobyt w izbie wytrzeźwień wynosić będzie 326,87 złotych. Podwyżka jest zatem minimalna, ale jest to związane z tym, że przepisy ogólnokrajowe określają maksymalną kwotę, jaką można ustalić na terenie Polski. Tym samym, dopóki nie zmieni się polskie prawo, pobyt w izbie wytrzeźwień we Wrocławiu nie będzie już droższy.

Wrzawa po artykule WP o locie z Andrzejem Dudą. Tomasz Siemoniak: powinny polecieć głowy

Do izby wytrzeźwień we Wrocławiu doprowadzane są przez policję osoby, które ze względu na upojenie alkoholowe zagrażają swojemu zdrowiu i życiu lub zdrowiu i życiu innych osób. Pozostają oni w ośrodku aż do momentu wytrzeźwienia.

We wrocławskiej izbie wytrzeźwień pracują m.in. opiekunowie oraz lekarz. Zapewniają oni profesjonalną opiekę osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu i reagują w razie potrzeby. Placówka przy ul. Sokolniczej wyposażona jest w 48 łóżek. Mieszczą się one w 11 salach.

d40pjfb

Osoby trafiające do izby wytrzeźwień we Wrocławiu mogą liczyć nie tylko na nocleg. Oferuje im się również czystą piżamę, pościel i dostęp do wody, kawy czy herbaty. Po wytrzeźwieniu można też wziąć prysznic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d40pjfb

Podziel się opinią

Share
d40pjfb
d40pjfb