Trwa ładowanie...
d47ejt4

Wrocław: Dojazd do cmentarza na Wszystkich Świętych, jak 1 listopada dojechać autem do cmentarza? Jak kursuje MPK we Wszystkich Świętych?

Jedziesz autem na cmentarz? Sprawdź jakie utrudnienia w ruchu drogowym możesz napotkać we Wrocławiu i jak bezpiecznie dotrzeć do wrocławskich nekropolii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja na cmentarzu
Policja na cmentarzu (PAP, Fot: Lech Muszyński)
d47ejt4

Co roku w dniu Wszystkich Świętych wrocławskie cmentarze odwiedzają tysiące osób. Sporym ułatwieniem będą dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe, uruchomione przez MPK. Wiele osób wyruszy jednak na groby własnym środkiem lokomocji. Zobacz jakie utrudnienia możesz spotkać tego dnia na wrocławskich drogach i jak sprawnie dojechać autem na cmentarz w Dniu Wszystkich Świętych.

Dojazd do Cmentarza Osobowickiego

Warto pamiętać, że dojazd do Cmentarza Osobowickiego 1 listopada może być problematyczny. Zakazy zatrzymywania pojawiły się w tym rejonie już w sobotę, 26 października (na ulicy Łużyckiej i w okolicach Osobowickiej). Gdzie można zaparkować w dniu Wszystkich Świętych? Od 31 października został udostępniony darmowy parking na poligonie wojskowym (wjazd od ulicy Obornickiej). Kierowcy muszą pamiętać o zamknięciu ulic: Reymonta oraz Osobowickiej - od Bałtyckiej do obwodnicy. 1 listopada na Moście Milenijnym będzie funkcjonował dodatkowy buspas.

d47ejt4

Dojazd do Cmentarza Grabiszyńskiego

Jak dojechać 1 listopada na Cmentarz Grabiszyński? Utrudnienia w ruchu można napotkać w jego okolicach już od 26 października. Od soboty uniemożliwiony jest dojazd samochodem do bramy nr II. Od 28 października na bocznej ulicy Hallera stoją stragany, w związku z tym wprowadzono tam ruch jednokierunkowy. W dniu Wszystkich Świętych kierowcy nie będą mogli przejechać ulicą Grabiszyńską – na odcinku od Jordanowskiej do Ostrowskiego. Gdzie zaparkować przy Cmentarzu Grabiszyńskim? Bezpłatne parkingi zostaną wytyczone na terenie WABCO i FAT.

Dojazd do Cmentarza przy ulicy Bardzkiej

Jak dojechać we Wszystkich Świętych na cmentarz przy Bardzkiej? Utrudnienia drogowe może spowodować jedynie zmiana w ruchu na ulicy Morwowej. Będzie obowiązywał tam ruch jednokierunkowy - by umożliwić kierowcom zaparkowanie samochodów.

d47ejt4

Dojazd do cmentarza przy ulicy Kiełczowskiej

Czy dojazd do cmentarza przy ulicy Kiełczowskiej będzie utrudniony? Kierowcy mogą się tu spodziewać jednego kierunku ruchu na łączniku przy cmentarzu (ulica Kiełczowska do Bierutowskiej). Drugi pas będzie funkcjonował jako parking.

Dojazd do Cmentarza św. Rodziny

Jak dojechać do Cmentarza św. Rodziny? Kierowcy powinni zapamiętać, że ulica Smętna do bramy wjazdowej cmentarza jest wyłączona z ruchu, z powodu ustawionych tam straganów. Zamknięte będą również ulice:

• Narcyzy Żmichowskiej,
• Emilii Plater,
• Partyzantów – na odcinku od ulicy Monte Cassino do ulicy Smętnej,
• Adama Mickiewicza (jezdnia boczna).

Dojazd do Cmentarza św. Wawrzyńca

Dojazd do Cmentarza św. Wawrzyńca będzie utrudniony przez zorganizowany tam kiermasz. Ulica Bujwida, od Sopockiej do ogródków działkowych, będzie zamknięta. Oprócz tego kierowcy mogą spodziewać się zamknięcia ulic:

• Liskego,
• Czerwonego Krzyża.

Dojazd do pozostałych cmentarzy

Dojazd do cmentarzy przy ulicach: Jerzmanowskiej, Trzmielowickiej, Gorlickiej, Działkowej, Zabrodzkiej, Kiełczowskiej nie będzie utrudniony. Kierowcy muszą jednak pamiętać o zakazach zatrzymywania przy tych cmentarzach.

d47ejt4

Jak dojechać komunikacją miejską na cmentarz w dniu Wszystkich Świętych?

Już od 26 października MPK wprowadziło 3 nadprogramowe linie tramwajowe – E1, E2, E8 oraz 2 autobusowe – 322 oraz 334. Komunikacja zatrzymuje się w dodatkowych miejscach, autobusy i tramwaje jeżdżą częściej.

d47ejt4

Podziel się opinią

Share

d47ejt4

d47ejt4