Trwa ładowanie...

Wrocław. "Dobry Start" - już 1,3 mln przyznanych świadczeń dla uczniów. Na Dolnym Śląsku ponad 100 tys.

Od 1 lipca wpłynęło ponad 1,4 mln wniosków o przyznanie jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny w ramach programu "Dobry Start". W tym czasie przyznanych zostało 1,3 mln świadczeń. Do tej pory możliwe było składanie wniosków jedynie drogą elektroniczną. Od sierpnia można tego dokonać również w formie tradycyjnej, papierowej.
Share
Wrocław. "Dobry Start" - już 1,3 mln przyznanych świadczeń dla uczniów. Na Dolnym Śląsku ponad 100 tys.
Wrocław. "Dobry Start" - już 1,3 mln przyznanych świadczeń dla uczniów. Na Dolnym Śląsku ponad 100 tys.Źródło: Unsplash.com
d7mqgrf

Program "Dobry Start" to 300 zł wsparcia dla 4,5 mln uczniów rozpoczynających rok szkolny. Koszt realizacji świadczenia szacuje się na ok. 1,42 mld zł rocznie. Świadczenie przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia lub - w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do ukończenia 24 roku życia. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

- Od momentu uruchomienia naboru wniosków 1 lipca o świadczenie rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli ich ponad 1,4 mln. Do tej pory przyznano 1,3 mln świadczeń - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wrocław. Jak złożyć wniosek o "Dobry Start"?

Wniosek o świadczenie z programu można składać przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

d7mqgrf

ZOBACZ WIDEO: Stadnina w Janowie Podlaskim przechodzi poważny kryzys. Wszyscy czekają, aż znów stanie na nogi

Od sierpnia wnioski można składać drogą tradycyjną bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa ministerstwo zachęca jednak wszystkich do korzystania głównie z elektronicznej drogi składania wniosków przez Internet. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski o wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.

d7mqgrf

Wrocław. Kto może złożyć wniosek o "Dobry start"?

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

Wnioski można składać do 30 listopada.

Na Dolnym Śląsku złożono do tej pory 104 057 wniosków, dzięki czemu nasz region znajduje się w ścisłej czołówce pod tym względem. Więcej wniosków wpłynęło jedynie w Małopolsce, Wielkopolsce, na Mazowszu i Górnym Śląsku.

Czytaj także: Głogów. Chcieli odzyskać skradzione pieniądze, a skończyli z zarzutami za pozbawienie wolności

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d7mqgrf

Podziel się opinią

Share
d7mqgrf
d7mqgrf