Trwa ładowanie...

Wrocław. DataWalk razem z rządem USA będzie przeciwdziałać praniu pieniędzy. Największy kontrakt w historii

Wrocławska firma DataWalk podpisała kontrakt, na bazie którego będzie pomagać rządowi USA w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. To pierwsza umowa DataWalk w ramach największego porozumienia IT w historii Polski. Jest ono warte 500 mln dolarów i zostało podpisane na okres pięciu lat.

Wrocław. DataWalk razem z rządem USA będzie przeciwdziałać praniu pieniędzy. Największy kontrakt w historiiŹródło: Materiały prasowe
d3jexap
d3jexap

Firma Data Walk z Wrocławia będzie współpracować z jednostką Money Laundering and Asset Recovery Section (MLARS), która działa w ramach Departamentu Sprawiedliwości USA i przeciwdziała praniu pieniędzy.

To pierwszy kontrakt DataWalk na tak poważną skalę. Umowa z amerykańskim rządem jest bowiem warta 500 mln dolarów, a Polacy mają opracowywać rozwiązania analityczne dla amerykańskiego ministerstwa sprawiedliwości.

Wrocław. DataWalk będzie współpracować z Amerykanami

DataWalk ogłosiła, że jej platforma jest kluczowym elementem szerszego rozwiązania, jakie dostarcza jej partner - Research Innovations Incorporated. To on jest głównym wykonawcą projektu. Wrocławska firma zastąpi dotychczas stosowane rozwiązanie, jakie dostarczali Amerykanie z Palantira.

ZOBACZ WIDEO: Wybory prezydenckie 2020. Stan wyjątkowy? Politolog: ryzykowne posunięcie

- DataWalk jest doskonałą alternatywą dla Palantira. DataWalk dostarcza atrakcyjny produkt w konkurencyjnej cenie, o szerokim zakresie zastosowań w organach ścigania, w tym do analizy i śledztw związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy - mówi Ellen Minderman, VP of Special Programs and Operations w RII.

d3jexap

Przedstawiciele wrocławskiej firmy sami nie ukrywają zadowolenia z podpisanego kontraktu. - Perspektywa wdrożenia systemu DataWalk w największej na świecie agencji zajmującej się egzekwowaniem prawa i wymiarem sprawiedliwości, to uznanie dla naszych technologii - wyjaśnia w rozmowie z serwisem wroclaw.pl Paweł Wieczyński, prezes zarządu DataWalk SA.

Wrocław. W jaki sposób DataWalk pomoże Amerykanom?

Specjalna jednostka w amerykańskim Departamencie Sprawiedliwości będzie wykorzystywać platformę DataWalk do analizy dużych zbiorów danych związanych z dochodzeniami AML (Anti-Money Laundering). Dotyczą one głównie instytucji finansowych, podmiotów podejrzanych o pranie pieniędzy czy nielegalnych działań polityków.

Rozwiązanie stosowane przez DataWalk pozwoli wydziałom prawnym i śledczym na szybką identyfikację i monitorowanie powiązań pomiędzy przepływami środków pieniężnych a podejrzanymi wzorcami zachowań.

- Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna) - tłumaczy Paweł Wieczyński, prezes wrocławskiej firmy.

d3jexap

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3jexap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jexap