Trwa ładowanie...
d2m8gx7

Wrocław: Co dalej z Wyspą Tamka?

Wyspa Tamka, zrzeszająca wrocławskich artystów i twórców przechodzi kryzys w związku z epidemią koronawirusa. Zrzeszone tam osoby nie są w stanie utrzymać Wyspy w związku z zamknięciem wszystkich instytucji kultury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyspa Tamka przechodzi kryzys w związku z zamknięciem instytucji kultury przez epidemię koronawirusa.
Wyspa Tamka przechodzi kryzys w związku z zamknięciem instytucji kultury przez epidemię koronawirusa. (Wyspa Tamka fanpage)
d2m8gx7

Kryzys Wyspy Tamka

Wyspa Tamka, czyli połączenie klubu i przestrzeni do wynajęcia dla wrocławskich artystów przechodzi kryzys w związku z epidemią koronawirusa. Kiedy nakazano zamknięcie instytucji kultury działalność i tego miejsca została zawieszona do odwołania. Zrzeszeni artyści i twórcy obawiają się, że nie przetrwają kwarantanny bez pomocy z zewnątrz. Czynsze opłacane przez poszczególne pracownie stanowią jedną trzecią kosztów wynajmu oraz comiesięcznych opłat. Resztę dochodów Wyspy Tamka stanowią wpływy z organizowanych imprez i wydarzeń kulturalnych, które obecnie się nie odbywają.

Menedżer Wyspy, Tomasz Wódkiewicz zwrócił się już w sprawie wsparcia do ministra kultury, jednak Piotr Gliński poinformował, że obecnie funkcjonuje wyłącznie pomoc dla artystów w trudnej sytuacji życiowej. Niewykluczone, że państwo zapewni środowiskom artystycznym dodatkową pomoc, jednak władze dopiero analizują możliwości.

d2m8gx7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2m8gx7

Podziel się opinią

Share

d2m8gx7

d2m8gx7