Trwa ładowanie...

Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze nie jest gotowy, a już zachwyca

Jeszcze wiele miesięcy dzieli nas od oddania do użytku nowej, malowniczej trasy spacerowej i wypoczynkowej wzdłuż dawnego szpitala im. Babińskiego, ale już widoczny jest zarys inwestycji. To będzie naprawdę piękne miejsce.

Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze nie jest gotowy, a już zachwycaWrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze nie jest gotowy, a już zachwycaŹródło: WP, fot: Barbara Kwiatkowska
d22cbz5
d22cbz5

Budynki jeszcze puste, większość przeszklonych przestrzeni nie zdradza swojego przeznaczenia, ale są też punkty, które tylko czekają na uroczyste otwarcie z balonami i szampanem. To jedna z najciekawszych realizacji budowlanych w centrum miasta.

Stary, przedwojenny szpital przy pl. Jana Pawła II przeistacza się w architektoniczną perłę, w której mieszkać będą i pracować prawdziwi szczęściarze - będą blisko Rynku, ale w zacisznym, położonym nad fosą i nad Odrą miejscu. Jak będzie tu pięknie, widać już teraz. Wraz z budynkami tworzy się zieleń, mała architektura otoczenia i sieć zakładów usługowych.

Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze nie jest gotowy, a już zachwyca. Zieleń już czeka na spacerowiczów WP
Wrocław. Bulwar Staromiejski. Zieleń już czeka na spacerowiczów Źródło: WP

Kompleks, położony na ponad 2,5 hektarach powierzchni, to 14 budynków i dużo zielonej przestrzeni. To ponad pół tysiąca mieszkań, cieszących się oczywiście wielkim zainteresowaniem i już w zasadzie sprzedanych.

d22cbz5

Już działa salon fryzjerski Le Grand, urządzony w miejscu dawnej szpitalnej kotłowni. Obok, już z szyldem, do startu szykuje się restauracja i kilka innych, zachęcających punktów.

Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze nie jest gotowy, a już zachwyca WP
Wrocław. Bulwar Staromiejski. Zaprasza przyjazną przestrzeniąŹródło: WP, fot: Barbara Kwiatkowska

Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze nie jest gotowy, a już zachwyca

Na szczęście otaczająca te apartamenty przestrzeń będzie otwarta dla spacerowiczów. Deweloper nie oddzielił tego kawałka zazdrośnie przed światem i nie odseparował mieszkańców od napływu obcych i ciekawskich - Bulwar Staromiejski będzie gościnnie zapraszał wszystkich, którzy zechcą tu przybyć.

Tak oto na naszych oczach odmienia się los szpitala, zamkniętego w 2007 roku i długie lata niszczejącego bez nadziei na zmianę, która odwrócić by mogła nadciągającą katastrofę. Udało się dzięki temu, że w końcu znalazł się kupiec - I2 Development - który nabył nieruchomość od Urzędu Marszałkowskiego.

Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze nie jest gotowy, a już zachwyca WP
Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze trochę pracy, a potem miasto zyska perłę - miejsce, do którego aż chce się przychodzić codziennieŹródło: WP, fot: kwiatkowska

No i już widać, że był to strzał w dziesiątkę. Można przespacerować się po uliczkach i zrobić krótką przechadzkę po trasach, które nie miały wcześniej połączenia - z ciągu wzdłuż dawnych szpitalnych zabudowań, niekiedy zupełnie odmienionych, a niekiedy otworzonych na szkielecie dawnej fasady - można teraz przedostać się wspaniałym podcieniem do ulicy Wszystkich Świętych oraz do ulicy Cieszyńskiego.

d22cbz5

Taka była koncepcja architektoniczna - chodziło o wykreowanie małego miasteczka, z wieloma punktami usługowymi, z terenem rekreacji dla dzieci, z miejską plażą, a nawet z miejscami dla wędkarzy. Będzie miejsce dla zieleni, zachowane zostaną stare drzewa, a cały obszar zyska zieloną szatę. Będzie też miejsce na ekspozycje sztuki w plenerze. Bulwar Staromiejski będzie gotowy w 2021 roku.

Jan Holoubek zatrwożony sprawą Komendy. Oczekuje reakcji od państwa polskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22cbz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22cbz5