Trwa ładowanie...
d6xfcz0

Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze nie jest gotowy, a już zachwyca

Jeszcze wiele miesięcy dzieli nas od oddania do użytku nowej, malowniczej trasy spacerowej i wypoczynkowej wzdłuż dawnego szpitala im. Babińskiego, ale już widoczny jest zarys inwestycji. To będzie naprawdę piękne miejsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze nie jest gotowy, a już zachwyca
Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze nie jest gotowy, a już zachwyca (WP, Fot: Barbara Kwiatkowska)
d6xfcz0

Budynki jeszcze puste, większość przeszklonych przestrzeni nie zdradza swojego przeznaczenia, ale są też punkty, które tylko czekają na uroczyste otwarcie z balonami i szampanem. To jedna z najciekawszych realizacji budowlanych w centrum miasta.

Stary, przedwojenny szpital przy pl. Jana Pawła II przeistacza się w architektoniczną perłę, w której mieszkać będą i pracować prawdziwi szczęściarze - będą blisko Rynku, ale w zacisznym, położonym nad fosą i nad Odrą miejscu. Jak będzie tu pięknie, widać już teraz. Wraz z budynkami tworzy się zieleń, mała architektura otoczenia i sieć zakładów usługowych.

Wrocław. Bulwar Staromiejski. Zieleń już czeka na spacerowiczów WP
Wrocław. Bulwar Staromiejski. Zieleń już czeka na spacerowiczów (WP)

Kompleks, położony na ponad 2,5 hektarach powierzchni, to 14 budynków i dużo zielonej przestrzeni. To ponad pół tysiąca mieszkań, cieszących się oczywiście wielkim zainteresowaniem i już w zasadzie sprzedanych.

d6xfcz0

Już działa salon fryzjerski Le Grand, urządzony w miejscu dawnej szpitalnej kotłowni. Obok, już z szyldem, do startu szykuje się restauracja i kilka innych, zachęcających punktów.

Wrocław. Bulwar Staromiejski. Zaprasza przyjazną przestrzenią WP
Wrocław. Bulwar Staromiejski. Zaprasza przyjazną przestrzenią (WP)

Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze nie jest gotowy, a już zachwyca

Na szczęście otaczająca te apartamenty przestrzeń będzie otwarta dla spacerowiczów. Deweloper nie oddzielił tego kawałka zazdrośnie przed światem i nie odseparował mieszkańców od napływu obcych i ciekawskich - Bulwar Staromiejski będzie gościnnie zapraszał wszystkich, którzy zechcą tu przybyć.

d6xfcz0

Tak oto na naszych oczach odmienia się los szpitala, zamkniętego w 2007 roku i długie lata niszczejącego bez nadziei na zmianę, która odwrócić by mogła nadciągającą katastrofę. Udało się dzięki temu, że w końcu znalazł się kupiec - I2 Development - który nabył nieruchomość od Urzędu Marszałkowskiego.

Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze trochę pracy, a potem miasto zyska perłę - miejsce, do którego aż chce się przychodzić codziennie WP
Wrocław. Bulwar Staromiejski. Jeszcze trochę pracy, a potem miasto zyska perłę - miejsce, do którego aż chce się przychodzić codziennie (WP)

No i już widać, że był to strzał w dziesiątkę. Można przespacerować się po uliczkach i zrobić krótką przechadzkę po trasach, które nie miały wcześniej połączenia - z ciągu wzdłuż dawnych szpitalnych zabudowań, niekiedy zupełnie odmienionych, a niekiedy otworzonych na szkielecie dawnej fasady - można teraz przedostać się wspaniałym podcieniem do ulicy Wszystkich Świętych oraz do ulicy Cieszyńskiego.

Taka była koncepcja architektoniczna - chodziło o wykreowanie małego miasteczka, z wieloma punktami usługowymi, z terenem rekreacji dla dzieci, z miejską plażą, a nawet z miejscami dla wędkarzy. Będzie miejsce dla zieleni, zachowane zostaną stare drzewa, a cały obszar zyska zieloną szatę. Będzie też miejsce na ekspozycje sztuki w plenerze. Bulwar Staromiejski będzie gotowy w 2021 roku.

d6xfcz0

Jan Holoubek zatrwożony sprawą Komendy. Oczekuje reakcji od państwa polskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6xfcz0

Podziel się opinią

Share
d6xfcz0
d6xfcz0