Trwa ładowanie...

Wrocław. Bon na dotację. Wrocławski Park Technologiczny pomoże przedsiębiorcom

Przygotowanie wniosku o dotację unijną potrzebuje często specjalistycznego wsparcia. W pozyskaniu go pomaga przedsiębiorcom Wrocławski Park Technologiczny, który uruchomił kolejną edycję mechanizmu "Bon na dotację".

Share
Wrocław. Bon na dotację. Wrocławski Park Technologiczny pomoże przedsiębiorcom
Wrocław. Bon na dotację. Wrocławski Park Technologiczny pomoże przedsiębiorcomŹródło: Wrocławski Park Technologiczny
d31bmmk

Bon na dotację to autorski mechanizm Wrocławskiego Parku Technologicznego, który pozwala przedsiębiorstwom na zwiększenie ich szans w pozyskiwaniu funduszy unijnych na realizację innowacyjnych projektów B+R.

Można dzięki niemu uzyskać refundację nawet 100 proc. kosztów stałych poniesionych na przygotowanie wniosku o dofinansowanie z UE, do których zalicza się zarówno wynagrodzenie dla wyspecjalizowanej firmy konsultingowej, jak i koszty własne przedsiębiorstwa.

d31bmmk

Wrocław. Bon na dotację. Wrocławski Park Technologiczny pomoże przedsiębiorcom

- Co do zasady refundujemy do 10 tys. zł kosztów przygotowania wniosku o dotację z Unii Europejskiej. Co ważne z Bonu na dotację mogą skorzystać nie tylko Rezydenci WPT, ale również inne osoby czy firmy, które w realizacji swoich projektów badawczo-rozwojowych zakładają wykorzystanie zaplecza laboratoryjnego i biznesowego WPT - wyjaśnia Justyna Pater-Synówka, kierownik Oddziału ds. Rozwoju Nowych Rynków w Wrocławskim Parku Technologicznym.

Marsz Niepodległości 2020. Tomasz Siemoniak oskarża Jarosława Kaczyńskiego

Pierwsza edycja mechanizmu Bon na dotację ruszyła w 2016 roku. Dzięki niemu do końca 2019 roku, dofinansowanie otrzymało 30 projektów o łącznej wartości ponad 280 milionów złotych. Z mechanizmu korzystają firmy z różnych branż, od biotechnologii po sektor kosmiczny, działające w różnej skali - od startupów po rozwinięte firmy.

d31bmmk

Jedną z nich było WPD Pharmaceuticals - Proces przygotowania wniosku o grant jest czasochłonny i generuje koszty - zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Aplikując o dotację, trzeba zabezpieczyć środki, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie wniosku, tak by odniósł sukces.

- Wsparcie takie jak Bon na dotację jest szczególnie ważne dla małych i średnich firm, ma kluczowe znaczenie szczególnie na początku ich działalności, w momencie krytycznym dla ich sukcesu. Jest ono również motywacją do działania, próbowania, czasem po raz kolejny, swoich sił w konkursach pozwalających na zdobycie środków na rozwój innowacji - ocenia Mariusz Olejniczak, Prezes Zarządu WPD Pharmaceuticals.

Obecnie trwa otwarty nabór do nowej edycji mechanizmu Bon na dotację. Możliwe jest pozyskanie środków na przygotowanie aplikacji m.in. w ramach konkursów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (Szybka Ścieżka - Koronawirusy, Programy Sektorowe), Banku Gospodarstwa Krajowego (Kredyt na innowacje technologiczne), Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu (Design dla przedsiębiorców - Dostępność Plus) czy konkursów organizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (Wsparcie na inwestycje w zakresie wdrożenia wyników prac B+R w działalności przedsiębiorstw).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31bmmk

Podziel się opinią

Share
d31bmmk
d31bmmk