Trwa ładowanie...
dbgn1fz

Wrocław. Białoruś może liczyć na wsparcie. Pod Pręgierzem usłyszymy "Mury"

Białoruś od kilku tygodni pogrążona jest w kryzysie, po tym jak miało dojść do oszustw podczas ostatnich wyborów prezydenckich. W niedzielę, 13 września wsparcie Białorusinom okażą mieszkańcy Wrocławia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś protest poparcie
Białoruś protest poparcie (Fundacja za wolność Waszą i Naszą)
dbgn1fz

W niedzielę, 13 września 2020 roku Wrocław po raz kolejny w ostatnich tygodniach okaże solidarność z Białorusią. Pod Pręgierzem rozpocznie się manifestacja, za którą stoi fundacja "Za Wolność Waszą i Naszą". Początek już o godz. 15. W samym centrum Wrocławia usłyszymy "Mury" Jacka Kaczmarskiego po białorusku i po polsku.

Wrocław. Białoruś może liczyć na wsparcie. Pod Pręgierzem usłyszymy "Mury"

"Mury" w ostatnich tygodniach stały się na Białorusi pieśnią sprzeciwu wobec dyktatury Aleksandra Łukaszenki. Na demonstracjach w Mińsku i wielu innych miastach w kraju śpiewały ją tysiące protestujących.

dbgn1fz

Białorusini mieszkający we Wrocławiu spotykają się pod Pręgierzem codziennie na znak protestu przeciwko dyktaturze Łukaszenki, która trwa już od ponad 25 lat. Jednak w niedzielę odbywają się większe manifestacje i taka też będzie mieć miejsce 13 września 2020 roku.

Szymon Hołownia podbiera posłów? Zaskakujący komentarz Sławomira Neumanna

Na manifestacji pojawią się nie tylko inne mniejszości narodowe mieszkające we Wrocławiu, ale też aktorzy teatru "Capitol", którzy już wcześniej wraz z innymi artystami nagrali "Mury", by okazać wsparcie Białorusi w tych trudnych chwilach.

dbgn1fz

Warto przy tym przypomnieć, że niedawno do Polski przyjechała jedna z głównych opozycjonistek na Białorusi i kandydatka na urząd prezydenta, Swiatłana Cichanouska.

- To dla nas ważne wsparcie, gdy Cichanouska spotyka się z najważniejszymi osobami w Polsce i jest traktowana jako przedstawicielka narodu białoruskiego. Jesteśmy dumni, ze nas reprezentuje - mówi Tatiana Iwanow z Fundacji "Za Wolność Waszą i Naszą".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbgn1fz

Podziel się opinią

Share
dbgn1fz
dbgn1fz