Trwa ładowanie...

Wrocław. Będzie remont torowiska do Leśnicy. Jest przetarg

MPK Wrocław planuje remont torowiska na długości 2,5 km w ciągu ul. Kosmonautów - od ul. Jeżowskiej do pętli Leśnica. Po zmianach torowisko będzie zielone.

Share
Wrocław. Będzie remont torowiska do Leśnicy. Jest przetargWrocław. Będzie remont torowiska do Leśnicy. Jest przetargŹródło: MPK Wrocław
d1k4n34

Wkrótce podróżujący tramwajami do wrocławskiej Leśnicy będą mogli mówić o większym komforcie. Wszystko za sprawą planowanych remontów. W ramach budowy Osi Zachodniej przesunięte zostanie torowisko na odcinku od kąpieliska Glinianki do skrzyżowania w pobliżu szpitala wojewódzkiego.

Natomiast MPK Wrocław planuje też remont 2,5-kilometrowego odcinka od ul. Jeżowskiej do pętli Leśnica. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie.

Wrocław. Będzie remont torowiska do Leśnicy. Jest przetarg

Po zakończeniu prac remontowych torowisko na trasie do Leśnicy ma być zielone. Ponadto inwestycja obejmować będzie też prace renowacyjne sieci trakcyjnej i konstrukcji wsporczych. Przebudowana zostanie także sama pętla tramwajowa, na której niedawno dochodziło do wykolejeń.

d1k4n34

Protest medyków. Ekspert komentuje: Cały sektor powinien więcej zarabiać

Torowisko w ciągu ul. Kosmonautów po raz ostatni remontowane było w roku 2012. Jednak od tego czasu zostało wyeksploatowane i obecnie znajduje się w przeciętnym stanie technicznym. Dodatkowo na trasie brakuje odwodnieniawody opadowe wsiąkają w grunt podłoża. Odwodnienie powstanie w ramach prac remontowych.

MPK Wrocław chce, aby torowisko na odległości 2,5 km było zielone, z wyłączeniem przejazdów i przejść dla pieszych, których na tej trasie jest 10. Pojawi się również nowa nawierzchnia torowiska, podbudowa i ewentualnie zostanie wzmocnione podłoże poprzez wykonanie warstwy mrozoochronnej.

d1k4n34

Wykonawca będzie mieć 170 dni na stworzenie projektu od momentu podpisania umowy. Oferty można składać do 1 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1k4n34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k4n34
d1k4n34