Trwa ładowanie...
d2513z8

Wrocław. Bazar Miejski na Nadodrzu. Idealny punkt w idealnym miejscu

Ten sklep pasuje do Nadodrza jak masło do chleba. Teraz ci, którzy narzekają na nadmiar, mogą pozbyć się tych dóbr i jeszcze zainkasować kilka złotych, a ci, którym czegoś brakuje, zdobyć rzecz za niewysoką cenę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąsiad bardzo zadowolony - nie może się nachwalić nowej placówki handlowej w jego okolicy
Sąsiad bardzo zadowolony - nie może się nachwalić nowej placówki handlowej w jego okolicy (WP, Fot: Barbara Kwiatkowska)
d2513z8

Miejski Bazar sprawdził się już w stolicy - w Warszawie działają dwie takie placówki. Teraz kolejna działa już we Wrocławiu. I to w dzielnicy, gdzie klimaty społeczne przenikają się, mieszają i koegzystują.

Wymiana używanych towarów to tutaj działania w ramach symbiozy. Nic więc dziwnego, że sąsiedzi wskakują do sklepiku przy Henryka Brodatego 11 w poszukiwaniu różnych sprzętów i części garderoby.

- Chcieliśmy stworzyć bezpieczne środowisko dla kupna i sprzedaży każdego rodzaju używanych wyrobów. Wytwarzamy nadmiar produktów wszelkiego rodzaju i zastosowań. Nadmiar tych produktów obciąża środowisko, ponieważ nie nadążamy z ich utylizacją. W odpowiedzi na te problemy narodziła się idea gospodarki współdzielonej - tłumaczą założyciele Bazaru Miejskiego.

d2513z8

Sklep promuje korzystanie z dóbr w obiegu zamkniętym, apeluje o pamiętaniu o korzyściach środowiskowych, społecznych i ekonomicznych, jakie płyną z utrzymania produktów we wtórnym obiegu.

Warto tu zajrzeć. Na regałach Bazaru Miejskiego kryją się często prawdziwe perły WP
Warto tu zajrzeć. Na regałach Bazaru Miejskiego kryją się często prawdziwe perły

Wrocław. Nadodrze. Miejsce dla postępowych działań

Bazar Miejski daje możliwość sprzedawania rzeczy - wystarczy przejść przez łatwy proces rejestracji i wynająć regał. Sklep za usługę sprzedaży weźmie prowizję - 20 procent ceny.

d2513z8

Bazar Miejski nie ogranicza swojego działania wyłącznie do sprzedaży używanych rzeczy. Jest też miejscem spotkań ludzi i wymian idei. Jest też klubokawiarnią - na miejscu można posiedzieć, napić się czegoś, porozmawiać.

Warto więc zajrzeć do Bazaru i przekonać się, jak wyjątkowe, nowe i ciekawe miejsce tworzy się we Wrocławiu. Można też wcześniej wejść na stronę internetową przedsięwzięcia (wroclaw.bazarmiejski.com) i przybyć od razu z pakietem rzeczy do puszczenia w drugi obieg.

Pyszna kuchnia rosyjska. Nie tylko kawior i pierogi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2513z8

Podziel się opinią

Share

d2513z8

d2513z8