Trwa ładowanie...

Wrocław. Amerykańscy żołnierze będą latać ze Strachowic

iły powietrzne USA będą stacjonować we Wrocławiu. Wrocławska baza transportowa amerykańskiej armii będzie jednym z ponad 90 obiektów wojskowych, które pojawią się w Polsce w efekcie międzyrządowych ustaleń o poszerzeniu potencjału militarnego Stanów Zjednoczonych w naszym kraju.

Share
Wrocław. Amerykańscy żołnierze będą latać ze StrachowicWrocław. Amerykańscy żołnierze będą latać ze StrachowicŹródło: Youtube.com
dyo6mpd

Wkrótce zaczną się przetargi związane z lokalizacjami nowych amerykańskich jednostek w Polsce. Amerykańska armia będzie potrzebować nowej infrastruktury - koszar, placów namiotowych, lotnisk i parków maszynowych.

Jak poinformowała ”Gazeta Wrocławska”, lokalny wojskowy Rejonowy Zarząd Infrastruktury szuka wykonawcy dokumentacji fazy przedprojektowej, która zaplanuje, jakie inwestycje będą potrzebne.

Taka dokumentacja musi zawierać prognozy, przewidujące zapotrzebowanie na grunty, obiekty, zaopatrzenie w media. Dotyczyć to będzie kompleksu militarnego przy ulicy Granicznej na wrocławskich Strachowicach, obiektu położonego niedaleko cywilnego portu lotniczego, a służącego polskim jednostkom wojskowym lotnictwa.

dyo6mpd

We Wrocławiu działać będzie lotnisko, służące do lotów transportowych i pasażerskich. Trzeba będzie jednak wyremontować obecną płytę lotniska wojskowego, powiększyć ją i przystosować ją do nowocześniejszych maszyn.

Wrocław. Amerykańscy żołnierze będą latać ze Strachowic

We wrocławskich koszarach ma się znaleźć miejsce do stacjonowania 450 żołnierzy, którzy potrzebować będą także własnej infrastruktury, w tym równie takich placówek jak centra medyczne, kluby fitness, miejsca żywienia i odpoczynku. Będzie też plac namiotowy z oddzielną infrastrukturą sanitarną i z kuchnią polową.

Wrocław jako baza lotnicza dla amerykańskiej armii wymieniany był już po publikacjach dotyczących rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z rządem USA w sprawie rozszerzenia udziału zagranicznych sił militarnych nad Wisłą. Według umów baza powstanie do 2025 roku.

Krytyka KPRM w "Wiadomościach" TVP. Dworczyk mówi o nierzetelności w mediach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dyo6mpd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyo6mpd
dyo6mpd