Trwa ładowanie...
d47ejt4

Wrocław: 11 listopada ulicami miasta przejdzie marsz narodowców

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk wydał zgodę na marsz narodowców. Prezydent podjął decyzję na podstawie opinii policji, zgodnie z którą manifestacja nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców Wrocławia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Niepodległości znów przejdzie ulicami Wrocławia - zdecydował Prezydent Jacek Sutryk.
Marsz Niepodległości znów przejdzie ulicami Wrocławia - zdecydował Prezydent Jacek Sutryk. (Forum)
d47ejt4

Marsz Niepodległości we Wrocławiu

Decyzja zapadła – 11 listopada znów odbędzie się Marsz Niepodległości. W 2018 roku ówczesny prezydent Rafał Dutkiewicz usiłował zakazać manifestacji, jednak jego decyzja została uchylona sądownie. W zeszłorocznym marszu środowisk narodowych i skrajnych prawicowców, w kierunku Wrocławian rzucano butelki, petardy i race. 3 osoby zostały ranne.

Marsz Niepodległości – zmiana trasy

W tym roku Marsz Niepodległości czekają zmiany. Narodowcy nie przejdą tym razem spod Dworca Głównego, a punktem końcowym nie będzie Rynek. 11 listopada manifestanci ruszą z Wyspy Słodowej i będą zmierzali do placu Solidarności. Zgodnie z oświadczeniem, organizatorami marszu są kibice Śląska Wrocław oraz wrocławscy i okoliczni patrioci. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 19.

d47ejt4

Pozytywna decyzja ws. Marszu Niepodległości

Dlaczego wyrażono zgodę na marsz narodowców, mimo zeszłorocznych kontrowersji? Rzecznik Prezydenta podkreśla, iż decyzja jest podyktowana pozytywną opinią ze strony wrocławskiej policji. Służby badały sprawę i nie mają informacji na temat jakichkolwiek planowanych działań, które mogłyby być zakwalifikowane jako łamanie prawa. Dodatkowo policja wskazuje, iż do nieodpowiedniego charakteru zeszłorocznego marszu przyczynił się organizator, Piotr Rybak, skazany wcześniej za mowę nienawiści. Biuro Prezydenta zaznacza jednocześnie, iż manifestacja będzie kontrolowana, a w przypadku nieodpowiedniego zachowania uczestników – zostanie natychmiast rozwiązana.

d47ejt4

Podziel się opinią

Share

d47ejt4

d47ejt4