Trwa ładowanie...

Wielkanoc 2021. Święta na Wyspie Słodowej? Lepiej uważać na mandaty

Słoneczna pogoda zachęca wrocławian do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Policja dba jednak o to, by nie dochodziło do nielegalnych zgromadzeń. Celem służb jest pilnowanie przestrzegana zasad reżimu sanitarnego. Święta na Wyspie Słodowej mogą więc zakończyć się mandatem.

Share
Wielkanoc 2021. Święta na Wyspie Słodowej? Lepiej uważać na mandatyWielkanoc 2021. Święta na Wyspie Słodowej? Lepiej uważać na mandatyŹródło: PAP, fot: PAP/Paweł Supernak
d11wa48

Wysokie temperatury na początku wiosny zawsze oznaczają wzmożony ruch na bulwarach czy w parkach. W poprzednich latach wiązało się to także z licznymi imprezami i piknikami na świeżym powietrzu. Obecnie zgromadzenia są zabronione. Wszystko po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Wielkanoc 2021. Święta na Wyspie Słodowej? Lepiej uważać na mandaty

Niestety, nie wszyscy przestrzegają obowiązujących zasad. Policja ma więc pełne ręce roboty. W ostatnich dniach we Wrocławiu prowadzone są wzmożone działania w miejscach, gdzie na świeżym powietrzu mogą się gromadzić mieszkańcy miasta. Chodzi przede wszystkim o miejskie parki czy bulwary.

W sezonie wiosennym i letnim szczególnie popularna jest Wyspa Słodowa. Co ciekawe, ma ona status parku, co oznacza, że nie obowiązuje tam zakaz spożywania alkoholu. Co więcej, nie ma także obowiązku noszenia maseczek.

Czy po Wielkanocy czeka nas wzrost zachorowań? Prof. Mastalerz-Migas: "Istnieje takie ryzyko"

- Nie znaczy to jednak, że robić tego nie powinniśmy, bo przypomnijmy, że koronawirus rozprzestrzenia się wszędzie. Jednak widać wyraźnie, że nie wszyscy młodzi ludzie to rozumieją i wyraźnie nie czują się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo. Zachowania takie nie pomagają w walce z pandemią - wskazał w rozmowie z PAP asp. szt. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy wrocławskiej policji. 

d11wa48

Wobec osób naruszających przepisy funkcjonariusze stosują postępowanie mandatowe, pouczenia oraz w niektórych przypadkach zbierają informacje niezbędne do skierowania wniosków o ukaranie do sądu.

- Na podstawie art. 41 kodeksu wykroczeń, stosują również środki oddziaływania wychowawczego, w postaci zwrócenia uwagi - wytłumaczył Dutkowiak.

Przypomnijmy, że na Wyspie Słodowej trwa obecnie pielęgnacja trawników. To oznacza, że znaczna część tego terenu jest wyłączona z ruchu. Do dyspozycji wrocławian są jedynie alejki oraz niewielki fragment nabrzeża. Mimo to, wyspa przeżywała ostatnio oblężenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11wa48
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11wa48
d11wa48