Trwa ładowanie...

Wałbrzych. Ogromne wsparcie dla regionu. Jest plan na wykorzystanie 2,5 mld zł

Przedstawiono Społeczny Plan Sprawiedliwej Transformacji. To dokument, w którym znalazły się wytyczne dotyczące rozdysponowania 2,5 mld zł przyznanych regionowi wałbrzyskiemu przez Unię Europejską w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Share
Wałbrzych. Ogromne wsparcie dla regionu. Jest plan na wykorzystanie 2,5 mld złWałbrzych. Ogromne wsparcie dla regionu. Jest plan na wykorzystanie 2,5 mld złŹródło: Facebook.com
d31hnl5

Samorządowcy oficjalnie zaprezentowali plan na rozdysponowanie 2,5 mld zł, które mają wesprzeć region wałbrzyski w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Oficjalnie dokumenty przedstawiono na rynku w Nowej Rudzie.

Wałbrzych. Ogromne wsparcie dla regionu. Jest plan na wykorzystanie 2,5 mld zł

Społeczny Program Sprawiedliwej Transformacji to dokument, który zawiera w sobie wytyczne do rozdysponowania ogromnego wsparcia z Unii Europejskiej. Najważniejsze kierunki wskazane przez samorządowców dotyczą m.in. projektów rewitalizacyjnych, rozwojowych i środowiskowych.

- Zarówno Nowa Ruda, jak i Wałbrzych, Głuszyca, Jedlina, Boguszów - wszyscy mamy takie same problemy. Powietrze nie jest takie, jak byśmy chcieli, mnóstwo budynków jest do remontu, mnóstwo pieców jest do wymiany, elektrociepłownie wymagają wymiany kotłów - wyjaśnił prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, którego cytuje "Dziennik Wałbrzych". 

d31hnl5

Panele na dachu będą mniej opłacalne, ale nie dla każdego. Wiceminister wyjaśnia

Projekty finansowane w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji mają przede wszystkim wesprzeć na środowisko i ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Działania mają jasny cel.

- Związane są z dekarbonizacją, czyli tak naprawdę odejściem od węgla, z czystym powietrzem, ekologią, z czystym środowiskiem. Przypomnę, że w ubiegłym roku przyjęliśmy w aglomeracji deklarację odejścia od węgla do 2030 roku - mówił podczas spotkania samorządowców burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliański.

d31hnl5

Jak informuje “Dziennik Wałbrzych”, najważniejszymi kierunkami wytypowanymi przez samorządowców są m.in. wymiana pieców, instalacje fotowoltaiczne, remonty szkół, żłobków oraz kamienic. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31hnl5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31hnl5
d31hnl5