Trwa ładowanie...

Szczepienia na COVID. MPK Wrocław dowiezie do punktów szczepień. Za darmo

W najbliższy poniedziałek ruszają szczepienia na COVID seniorów. MPK Wrocław, aby wspomóc cały proces, dowiezie do punktów szczepień osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym. Na pomoc mogą liczyć również seniorzy, którzy mają problem z dotarciem do punktu szczepień.
Share
Szczepienia na COVID. MPK Wrocław dowiezie do punktów szczepień. Za darmo
Szczepienia na COVID. MPK Wrocław dowiezie do punktów szczepień. Za darmoŹródło: Facebook.com
d2v4cfb

Szczepienia na COVID dla osób starszych ruszają w najbliższy poniedziałek (25 stycznia). Stolica Dolnego Śląska ruszyła ze specjalną akcją, aby promować szczepienia. Wszystko po to, aby jak największy procent mieszkańców przyjął preparat, co powinno przyspieszyć zakończenie pandemii COVID-19.

W ramach akcji #WrocławSięSzczepi - Solidarnie przeciw COVID-19 na darmowy transport do punktów szczepień mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym oraz seniorzy mający problem w dotarciu tam we własnym zakresie. Usługa jest bezpłatna, a transport zapewni MPK Wrocław.

Szczepienia na COVID. MPK Wrocław dowiezie do punktów szczepień. Za darmo

- Chciałbym i myślę, że wszyscy chcielibyśmy, by nasze życie wróciło wreszcie do normy. Byśmy mogli bezpiecznie pracować, odpoczywać, spotykać się. Dlatego proszę naszych seniorów, aby zaszczepili się, a do młodszych mieszkańców także ma prośbę: umożliwcie zaszczepienie się waszym rodzicom, dziadkom, bliskim. Ich zdrowie jest dla Was i dla nas najważniejsze. Pomóżcie w zapisaniu się do przychodni i w transporcie – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

d2v4cfb

Smog dusi Polskę. Wrocław, Warszawa i Kraków w światowej czołówce

Miejski przewoźnik poprzez zapewnienie transportu na szczepienia na COVID wspiera Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Aby skorzystać z dojazdu oferowanego przez MPK Wrocław, podczas rejestracji na szczepienie na COVID, należy zgłosić chęć wyboru transportu organizowanego przez miasto.

d2v4cfb

- Z naszej pomocy w dowiezieniu do punktów szczepień mogą skorzystać zarówno osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym, jak i seniorzy od 70. roku życia, którzy nie są w stanie we własnym zakresie dotrzeć w te miejsca. Pomoc seniorom i innym mieszkańcom z ograniczoną mobilnością to jedna z naszych najważniejszych misji podczas tej pandemii - wyjaśnia prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

MPK Wrocław zgromadził podobne doświadczenia w przeszłości, gdy dowoził na wybory prezydenckie 2020 osoby z ograniczoną mobilnością. Zapewniał też transport osobom chcącym wziąć udział w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Szczepienia na COVID. Dla kogo darmowy transport?

  • osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie 05-R lub 10-N, albo odpowiednio I grupę w związku z w/w schorzeniami,
  • osoby w wieku 70 lat i więcej (70+), mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień najbliższego miejscu zamieszkania - nie mające możliwości dotarcia do punktu szczepień bez udziału transportu gminnego, a posiadające możliwość samodzielnego poruszania się po powierzchniach płaskich oraz wchodzenia i schodzenia po schodach, którym rodzina lub bliscy z przyczyn losowych nie mogą zapewnić pomocy w dotarciu do punktu szczepień.
d2v4cfb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v4cfb

Podziel się opinią

Share
d2v4cfb
d2v4cfb