Trwa ładowanie...

Sylwester 2020. To będzie noc, jakiej świat nie widział. Wrocław zaprasza do wirtualnej zabawy

Wrocławski Sylwester 2020 będzie jedyny w swoim rodzaju. W tym roku - w związku z pandemią - zabawa w stolicy Dolnego Śląska przenosi się z Rynku do świata wirtualnego.
Share
Sylwester 2020. To będzie noc, jakiej świat nie widział. Wrocław zaprasza do wirtualnej zabawy
Sylwester 2020. To będzie noc, jakiej świat nie widział. Wrocław zaprasza do wirtualnej zabawyŹródło: Materiały prasowe
d2ldrrx

Miejski Sylwester 2020 odbędzie się w zupełnie nowej formule wprost ze Sky Tower. Zabawa rozpocznie się o godzinie 20. Poprowadzi ją Paweł Gołębski, a wśród gości znajdą się m.in. gotująca Magdalena Orłoś, DJ Gambit, wokalistka Justyna Szafran i aktor Janusz Chabior. Przed północą życzenia widzom złoży prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Sylwester 2020. To będzie noc, jakiej świat nie widział. Wrocław zaprasza do wirtualnej zabawy

- Od blisko 30 lat mieszkańcy zwyczajowo spędzali ten czas na wrocławskim Rynku. W tym roku, ze względu na pandemię, jest to niemożliwe, jednak spotkamy się wirtualnie na szczycie najwyższego budynku we Wrocławiu, by zgodnie z tradycją przeżyć ten dzień wspólnie - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

d2ldrrx

We wrocławskiej "domówce" na szczycie Sky Tower - dzięki transmisji online - będzie mógł wziąć udział każdy. Sylwestra będzie można śledzić m.in. na miejskim portalu Wrocławia i profilu miasta na Facebooku.

Szczepionka na COVID-19. Kiedy szczepienia młodszych? Lekarz jest dobrej myśli

- Od wielu miesięcy uczymy się tego nowego modelu komunikowania, łączenia się w Internecie. Tak odbywają się konferencje, zebrania, ale też prywatne spotkania. Ten model już znamy. Tak też każdy będzie mógł wpaść na naszą domówkę. W ten sposób możemy spotkać się także z tymi, którzy będą na innych kontynentach - opowiada Paweł Gołębski, prowadzący i reżyser tegorocznego Sylwestra.

d2ldrrx

- Będziemy gotować, opowiadać jak minął rok, grać, śpiewać, a czasem też walczyć z technologią - dodaje Gołębski.

Kogo możemy spodziewać się na sylwestrze? Janusz Chabior, aktor doskonale znany m.in. z filmów Smarzowskiego oraz Agata Wątróbska przygotowują na tę noc coś specjalnego. Magda Orłoś, niewidoma kucharka, ugości nas w kuchni. Konrad Imiela obiecał przyjść na domówkę z gitarą, a Justyna Szafran, aktorka wrocławskiego Teatru Capitol, będzie nam śpiewać. O oprawę muzyczną całego wieczoru zadba doskonale znany z wrocławskich sylwestrów DJ Gambit. Do Sky Tower wpadną także m.in. aktor Maciej Maciejewski i pianista Piotr Świętoniowski.

Wrocław. Jak zostać współautorem zabawy #SylwesterŻycia?

Każdy spędzający ten czas we własnym domu będzie mógł przyłączyć się do wspólnego świętowania. Wystarczy hashtag #SylwesterŻycia przy nagrywanym i wrzucanym do sieci filmiku, by ten mógł trafić na "domówkową antenę".

d2ldrrx

- Sylwester to taki moment, kiedy żegnamy się ze starym rokiem. Myślę, że w tym roku wiele osób chciałoby z hukiem pożegnać 2020, jako ten zapisany w historii niezbyt optymistycznie. Ale pożegnajmy ostatnich 12 miesięcy w bezpieczny sposób - mówi Krzysztof Maj, dyrektor Strefy Kultury Wrocław.

- Chcemy być razem, razem z wrocławianami i wrocławiankami, ale też mieszkańcami Polski i całego świata, ze wszystkimi którzy zechcą się z nami połączyć. Zostańmy w domach, bawmy się w gronie najbliższych, ale połączmy się z Wrocławiem - dodaje Maj.

Sylwester Życia to również idea, która niesie w sobie pamięć o tych, którzy walczą o zdrowie i życie - o pracownikach służby zdrowia oraz chorych na COVID-19. Organizatorzy deklarują, że tej nocy z szacunkiem odniosą się do działań białego personelu, jeśli się uda - pokażą także jak biały personel spędza ostatnią noc roku. Jednocześnie będzie to także jasny sygnał dla mieszkańców, że przebywanie w większej grupie ludzi w zamkniętym pomieszczeniu zwiększa ryzyko zakażenia.

Podczas transmisji obecny będzie tłumacz języka migowego - zgodnie z zapowiedzią prezydenta Wrocławia o dostępności zabaw sylwestrowych także dla osób z niepełnosprawnościami.

d2ldrrx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ldrrx

Podziel się opinią

Share
d2ldrrx
d2ldrrx