Trwa ładowanie...

Świdnica. Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Zapadła decyzja ws. dalszego aresztu dla Jakuba A.

13 czerwca miną dwa lata od zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin. Tymczasem Sąd Apelacyjny we Wrocławiu ponownie przedłużył tymczasowy areszt dla Jakuba A., który jest oskarżony o morderstwo dziewczynki. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Share
Świdnica. Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Zapadła decyzja ws. dalszego aresztu dla Jakuba A.
Świdnica. Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Zapadła decyzja ws. dalszego aresztu dla Jakuba A.Źródło: Policja
d3uh6n0

Chociaż do zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin (pow. świdnicki) doszło 13 czerwca 2019 roku, to w sprawie nadal nie zapadł wyrok. O zbrodnię oskarżony jest Jakub A., który miał zadać dziewczynce ciosy ostrym narzędziem w okolicach klatki piersiowej i szyi. Do jego zatrzymania doszło ledwie kilka dni po zbrodni - 16 czerwca 2019 roku na wrocławskich Partynicach.

Charakter sprawy, a także uzyskanie informacji od Facebooka dotyczących wiadomości wysyłanych przez A., powodują, że sprawa ciągnie się od niemal dwóch lat. Ledwie kilka dni temu, 21 maja 2021 roku, prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Jakubowi A.

d3uh6n0

Świdnica. Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Zapadła decyzja ws. dalszego aresztu dla Jakuba A.

Jakub A. od niemal dwóch lat przebywa w areszcie i w trakcie procesu nie będzie odpowiadać z tzw. wolnej stopy. Jak poinformowała portal swidnica24.pl Małgorzata Lamparska z Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, podjęto decyzję o przedłużeniu aresztu tymczasowego dla 24-latka. Ten pozostanie za kratkami co najmniej do 5 grudnia 2021 roku.

Dr Szułdrzyński: w tym tempie szczepień nie będziemy gotowi na jesień

- Za przedłużeniem stosowania tymczasowego aresztowania przemawia konieczność wykonania czynności dowodowych w sprawie o szczególnej zawiłości. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wyszczególniony w akcie oskarżenia wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez oskarżonego zarzucanym mu przestępstw - powiedziała Lamparska, cytowana przez swidnica24.pl.

d3uh6n0

Prokuratura obawia się, że w przypadku opuszczenia aresztu, Jakub A. podejmie się próby ucieczki albo też będzie się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

Świdnica. Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Szczegóły tragedii

Z ustaleń śledczych wynika, że Jakub A. miał zadurzyć się w matce Kristiny. Młody mężczyzna uznał, że dziewczynka jest przeszkodą do realizacji jego miłości, stąd zaplanował zabójstwo 10-latki. Jako że Kristina dobrze znała A., w dniu morderstwa wsiadła do jego samochodu, niczego nie podejrzewając.

Prokurator zarzucił A. popełnienie przestępstwa ze szczególnym okrucieństwem. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzuty podżegania innej osoby do dokonania zabójstwa 10-letniej Kristiny. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i podczas eksperymentu procesowego dokładnie przedstawił przebieg zdarzenia. Ujawnił też okoliczności, które mógł znać tylko sprawca zabójstwa.

W toku śledztwa prokuratura zebrała szereg materiałów - m.in. opinii biegłych na temat poczytalności Jakuba A. Wynika z nich, że mężczyzna w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów był poczytalny i może odpowiadać przed sądem.

d3uh6n0

Dodatkowo biegli psychiatrzy stwierdzili u A. zaburzenia osobowości polegające m.in. na dużym nasileniu wrogości i nienawiści wobec otoczenia, a także cechy sadystyczne oraz fantazje o dokonywaniu zabójstw innych ludzi.

źródło: swidnica24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3uh6n0

Podziel się opinią

Share
d3uh6n0
d3uh6n0