Trwa ładowanie...
d1tqxg2

Strajk kobiet. Wrocław. Pobił dziennikarkę na proteście. Usłyszał zarzuty

Strajk kobiet we Wrocławiu. Mężczyzna podejrzany o pobicie dziennikarki “Gazety Wyborczej” podczas środowego protestu został zatrzymany w czwartek, a już w piątek usłyszał zarzuty. Za atak na kobietę Robertowi G. grozi kara pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk kobiet. Wrocław. Pobił dziennikarkę na proteście. Usłyszał zarzuty
Strajk kobiet. Wrocław. Pobił dziennikarkę na proteście. Usłyszał zarzuty (WP, Fot: Łukasz Kuczera)
d1tqxg2

Aborcja w Polsce. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek. Jest on podejrzany o zaatakowanie dziennikarki “Gazety Wyborczej” podczas środowego protestu we Wrocławiu. Do zdarzenia doszło na ulicy Kazimierza Wielkiego. Kobieta została brutalnie pchnięta, po czym upadła i poważnie się poturbowała. 32-latek wpadł w ręce policji w czwartek. W piątek usłyszał zarzuty.

Strajk kobiet. Wrocław. Pobił dziennikarkę na proteście. Usłyszał zarzuty

Co ważne, podczas wizyty w miejscu zamieszkania mężczyzny znaleziono nielegalne substancje oraz niebezpieczne przedmioty. - Policjanci w toku przeszukania jego mieszkania ujawnili i zabezpieczyli zabronione środki odurzające i dopingujące. Zabezpieczyli także pałkę teleskopową, urządzenia elektroniczne, młynki do mielenia marihuany i kilkanaście tysięcy złotych - informuje sierż. st. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.

d1tqxg2

Na tym jednak nie koniec problemów zatrzymanego wrocławianina. - Podejmując dalsze czynności w tej sprawie, wrocławscy kryminalni ujawnili ingerencję w pole numeryczne użytkowanym przez niego pojeździe, polegające na przerobieniu numeru VIN. Osobowe Audi trafiło zatem na policyjny parking w celu wykonania dalszych sprawdzeń - dodaje sierż. szt. Dariusz Rajski.

Aborcja po wyroku TK. Dr Grzegorz Południewski o zmianach dla kobiet

- Zatrzymany 32-latek będzie musiał odpowiedzieć za naruszenie nietykalności osobistej w związku z czynem mającym charakter chuligański i posiadanie środków zabronionych. Wątek ingerencji w numer VIN pojazdu będzie dalej przez policjantów sprawdzany i w tym celu wykonane zostaną stosowne ekspertyzy - wyjaśnia Rajski.

d1tqxg2

Według ustaleń "Gazety Wyborczej", zatrzymany to 32-letni Robert G., który ma należeć do grupy kibicowskiej Ultras Silesia. Wspiera ona piłkarzy Śląska Wrocław i przygotowuje oprawy meczowe.

Atak na dziennikarkę nie był jedynym aktem przemocy wobec uczestników strajku kobiet w środowy wieczór. W tłumie dochodziło do wielu pchnięć i szarpanin. Nie wszystkie sytuacje zostały jednak zgłoszone. Oficjalnie wiadomoo starciach m.in. na placu Społecznym obok Akademii Sztuk Pięknych czy na placu Katedralnym. Obecnie policja ciągle analizuje monitoring miejski, aby ustalić szczegóły i tożsamość chuliganów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tqxg2

Podziel się opinią

Share
d1tqxg2
d1tqxg2