Trwa ładowanie...

Rusza sezon turystyczny w Parku Narodowym Gór Stołowych. Pogoda opóźniła start

Jak poinformował Park Narodowy Gór Stołowych, za względu na warunki meteorologiczne, start sezonu turystycznego został przesunięty na 28 kwietnia bieżącego roku. Od tego dnia na trasach będzie prowadzona obsługa ruchu turystycznego.

Share
Rusza sezon turystyczny w Parku Narodowym Gór Stołowych. Pogoda opóźniła startRusza sezon turystyczny w Parku Narodowym Gór Stołowych. Pogoda opóźniła startŹródło: Park Narodowy Gór Stołowych
d37khaq

Początkowo start sezonu turystycznego w Parku Narodowym Gór Stołowych planowany był na poniedziałek, 26 kwietnia. Niestety, z powodu warunków atmosferycznych konieczne było jego opóźnienie o dwa dni. 

Rusza sezon turystyczny w Parku Narodowym Gór Stołowych. Pogoda opóźniła start

Od 28 kwietnia bieżącego roku na trasach będzie prowadzona obsługa ruchu turystycznego. Ruszą kasy biletowe, możliwy będzie także wjazd samochodem na górny parking przy Błędnych Skałach, który był niedostępny przez okres zimowy.

Dobrą informacją dla turystów jest fakt, że ceny biletów za korzystanie z atrakcji Parku w sezonie 2021 pozostają bez zmian w stosunku do ubiegłorocznych. Bilet wstępu na trasę turystyczną Szczeliniec Wielki kosztuje 12 zł (ulgowy - 6 zł), takie same ceny obowiązują na trasie Błędne Skały.

d37khaq

Nagle wskazał Licheń. Sarkazm prof. Krzysztofa Simona był zauważalny

Bilety ulgowe przysługują uczniom i studentom, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym oraz żołnierzom służby czynnej, a bezpłatnie korzystać mogą z zasobów Parku m.in. dzieci do 7 lat, posiadacze Kart Dużej Rodziny oraz mieszkańcy gmin leżących w obrębie Parku i przylegających do niego.

Sam wstęp na teren Parku Narodowego Gór Stołowych jest bezpłatny. Opłaty pobierane są jedynie za korzystanie z tras turystycznych oraz parkingu, a także za realizację na terenie PNGS przedsięwzięć niezwiązanych z turystyką, takich jak np. realizacja zdjęć filmowych, sesji fotograficznych czy organizacja imprez.

d37khaq

Przedstawiciele Parku Narodowego Gór Stołowych przypominają, że korzystając z zasobów należy stosować się do zasad i przestrzegać regulaminów. Należy także śledzić komunikaty, które zamieszczane są na stronach PNGS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37khaq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37khaq
d37khaq