Trwa ładowanie...
d1aq4gx

Rodzinna tragedia to nie był nieszczęśliwy wypadek. Policja ujawnia

We Wrocławiu w 2007 roku doszło do pożaru mieszkania. W płomieniach zginęli rodzice i dwoje dzieci. Sprawę umorzono. Teraz funkcjonariusze CBŚP ujawnili, że drzwi lokalu były oblane łatwopalną substancją. W związku ze śledztwem aresztowano 2 osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Jeden z aresztowanych składa wyjaśnienia.
Wrocław. Jeden z aresztowanych składa wyjaśnienia. (CBŚP)
d1aq4gx

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w czteropiętrowej kamienicy przy ul. Świętego Wincentego we Wrocławiu. W lutym 2007 roku w pożarze zginęła tam 4-osobowa rodzina: rodzice i dwóch synów.

Z zebranych wtedy materiałów wynikało, że do tragedii mogło dojść poprzez nieumyślne spowodowanie pożaru i sprawę umorzono.

Teraz rozpracowując grupę przestępczą z województwa dolnośląskiego, policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wpadli na nowy trop. Okazuje się, że drzwi wejściowe mieszkania przy ul. Świętego Wincentego zostały oblane łatwopalną substancją, a następnie podpalone. Pożar rozprzestrzenił się błyskawicznie, nie dając szans ucieczki śpiącej rodzinie.

d1aq4gx

Zobacz także: Kolejna osoba oskarża Tomasza Grodzkiego. "2 tys. zł za opiekę"

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego pod koniec listopada 2019 roku policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę. W grudniu 2019 roku z zakładu karnego doprowadzono do prokuratury drugiego podejrzanego.

"Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił podejrzanym zarzuty zabójstwa członków czteroosobowej rodziny, w wyniku umyślnego podpalenia mieszkania, a także zagrożenia dla życia i zdrowia pozostałych mieszkańców kamienicy" - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez CBŚP.

WIDEO: Rosja poparła rezolucję Rady Europy. Fogiel: absolutne kuriozum

Podejrzanym zarzucono również udział w obrocie znacznymi ilościami heroiny. Decyzją Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście obu podejrzanych tymczasowo aresztowano na okres 3 miesięcy.

d1aq4gx

Za zabójstwo grozić może im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz także: Wrocław: Niespodziewane zamknięcie przedszkola

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aq4gx

Podziel się opinią

Share
d1aq4gx
d1aq4gx