Trwa ładowanie...

Powrót do szkół. Tak to będzie wyglądać. Ważne zmiany w maju

Powrót do szkół to temat budzący wiele emocji wśród rodziców uczniów. Środowa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego przyniosła najnowsze ustalenia w tej sprawie. Dla większości rodziców to dobre wiadomości.

Share
Powrót do szkół. Tak to będzie wyglądać. Ważne zmiany w maju
Powrót do szkół. Tak to będzie wyglądać. Ważne zmiany w majuŹródło: money.pl, Fot: Rafał Parczewski
demgxyd

Powrót do szkół stał się faktem już 26 marca, ale tylko w jedenastu województwach. W tych, w których liczba zakażeń koronawirusem znacząco spadła, powrót do szkół zaliczyły dzieci z roczników I-III.

Natomiast w pięciu pozostałych województwach (opolskie, śląskie, dolnośląskie, łódzkie i wielkopolskie) powrót do szkół opóźniono. Przedłużono tam bowiem edukację zdalną co najmniej do 2 maja. Tryb zdalny obowiązuje też uczniów klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych w całej Polsce.

demgxyd

Powrót do szkół. Tak to będzie wyglądać. Ważne zmiany w maju

Środowa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego przyniosła informację, że powrót do szkół od 4 maja obejmie wszystkie dzieci z klas I-III. Ponadto rząd zadecydował, że od 15 maja edukacja w klasach IV-VIII prowadzona będzie w trybie hybrydowym. Taki sam model nauki obowiązywać będzie też w szkołach ponadpodstawowych.

Prof. Matyja mówi, kto wymaga rehabilitacji i leczenia powikłań po COVID-19

Powrót do szkół i nauka stacjonarna stanie się faktem począwszy od 29 maja. Wtedy do szkolnych ławek powrócą uczniowie w całej Polsce. - Ostatnie dni pokazały, że idziemy w lepszym kierunku, prawdopodobnie ta trzecia fala się przełamała - powiedział w środę premier Morawiecki.

demgxyd

Powrót do szkół. Czym jest nauczanie hybrydowe?

Powrót do szkół staje się faktem, ale czym jest w takim razie nauczanie hybrydowe? Polega on na takim prowadzeniu zajęć, by w placówce nie przebywało więcej niż 50 proc. uczniów klas IV-VIII z danej szkoły podstawowej. Druga część dzieci w tym czasie uczy się zdalnie z domu.

Co ważne, podczas nauki hybrydowej w szkole podstawowej działać powinna świetlica, jeśli taką potrzebę zgłoszą rodzice.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
demgxyd

Podziel się opinią

Share
demgxyd
demgxyd