Trwa ładowanie...

Podwodny Wrocław. Festiwal, który zalewa sztuką

Koncerty, projekcje filmowe niezależnego kina, działania artystyczne, literacki, pokazy sztuki multimedialnej, performance, wystawy obrazów i fotografii - takie atrakcje czekają w tym roku uczestników opóźnionego o kilka miesięcy tradycyjnego wrocławskiego festiwalu. Wśród wyjątkowych atrakcji ekspozycja fotografii otworkowej, a wśród gwiazd Hurt, DJ Mniamos, Stan Oskarżenia i Poławiacze Pereł z Odry. Wybór będzie trudny, bo wszystkiego zobaczyć, obejrzeć i wysłuchać się nie da.

Share
Podwodny Wrocław. Festiwal, który zalewa sztukąPodwodny Wrocław. Festiwal, który zalewa sztukąŹródło: Facebook.com
d11wa48

Podwodny Wrocław rozpoczyna się w piątek koncertem w Leżakowni. Zagra znany wrocławski zespół Hurt, którego przebój "Załoga Gi" nie odchodzi w zapomnienie. To zaledwie początek muzycznych atrakcji, spośród których trzeba będzie wybierać z bólem serca, bo w tym samym czasie na scenie Kalamburu Klub Browar oglądać można film "Metropolis" z 1927 roku z muzyką na żywo zespołu Czerwie Czarne Przyjacioły na XX lecie zespołu oraz Sneaky Jesus - wrocławski kwartet jazzowy.

Również w piątkowy wieczór odbędzie się w Galerii Browar Mieszczański wernisaż wystawy "Pomiędzy odosobnieniem a afirmacją wspólnoty" eksponującej fotografie, instalacje, efemeryczne działania twórcze. Otwarcie wystawy odbędzie się na dziedzińcu przed galerią, a potem w małych grupach i w maseczkach będzie można ją zwiedzać.

Tegoroczne hasło wystawy to artystyczny wyraz przeżyć, które dotyczyły nas wszystkich w ostatnich miesiącach. Twórcy przedstawią swoje refleksje nad izolacją społeczną, formą odosobnienia i sposobów na odnalezienie społecznych więzi.

Podwodny Wrocław. Festiwal, który zalewa sztuką Materiały prasowe
Podwodny Wrocław. Plakat festiwalu młodej sztukiŹródło: Materiały prasowe

W wystawie weźmie udział grupa wrocławskich artystów związanych z ASP i artystów niezależnych - między innymi Magdalena Grzybowska, Daria Milecka, Christos Mandzios, Andrzej Dudek Durer, Krzysztof Skarbek, Jerzy Kosałka, Marcelo Zammenhoff, Jolanta Nikt, Zdzisław Nitka.

d11wa48

Na wystawie fotografii otworkowej, czyli techniki fotograficznej tworzonej przy pomocy camera obscura - łatwym do wykonania z pudełka lub puszki aparatem, w którym obiektyw zastępuje dziurka - zobaczymy prace 32 artystów z Polski i 36 z zagranicy oraz 9 grup twórczych.

Podwodny Wrocław. Festiwal, który zalewa sztuką

Scena filmowa Podwodnego Wrocławia zaprezentuje zestaw najciekawszych filmów dolnośląskich twórców. Zobaczyć też będzie można specjalny zestaw prac wideo wyselekcjonowanych z programu zeszłorocznego Biennale WRO.

Przewidziany jest też pokaz Grupy Hafciarka, działającego od 2005 roku teamu twórczego, tworzącego filmy fabularne, dokumentalne, eksperymentalne. Ciekawym punktem pokazów filmowych jest też "Muzyczne piekło" - film dokumentalny o muzycznej punkowo-metalowej scenie Psiego Pola lat 90'.

Na zakończenie każdego wieczoru Podwodnego Wrocławia na uczestników czekać będą atrakcje taneczne. Szykuje się też silent disco z trzema kanałami muzycznymi.

Kot kontra kaczka. Przezabawne nagranie podbija internet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11wa48
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11wa48
d11wa48