Trwa ładowanie...
d4e3tyt

Pilchowice. Niewielu go znało, dziś most jest atrakcją regionu. Afera wyszła mu na dobre

Most w Pilchowicach niszczał w ciszy przez wiele lat. Odwiedzały go nieliczne grupy śmiałków, głównie przy okazji podziwiania zapory wodnej, która znajduje się w pobliżu. Sytuacje zmieniła amerykańska ekipa filmowców, chcąca wysadzić obiekt na potrzeby superprodukcji z Tomem Cruisem w roli głównej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pilchowice. Niewielu go znało, dziś most jest atrakcją regionu. Afera wyszła mu na dobre
Pilchowice. Niewielu go znało, dziś most jest atrakcją regionu. Afera wyszła mu na dobre (Wikimedia Commons)
d4e3tyt

Temat Mostu w Pilchowicach rozgrzewał okolicznych mieszkańców od kilku tygodni. Pomysł na wykorzystanie go w filmie pojawił się stosunkowo niedawno, ale szybko wzbudził ogromne kontrowersje. Reżyser siódmej serii “Mission: Impossible”, Christopher McQuarrie wydał nawet specjalne oświadczenie.

Wynika z niego, że Polacy sami zaproponowali filmowcom wysadzenie 111-letniej przeprawy, która była przeznaczona do rozbiórki w celu renowacji. Po ogromnym zamieszaniu i interwencji polityków amerykańska ekipa ostatecznie nie pojawi się na Dolnym Śląsku. Most udało się obronić tak mieszkańcom, jak i lokalnym samorządowcom.

Pilchowice. Niewielu go znało, dziś most jest atrakcją regionu. Afera wyszła mu na dobre

Obiekt nie stanie się elementem światowego hitu "Mission: Impossible", ale całe zamieszanie przysporzyło mu sporo fanów, a w okolicy pojawiło się wielu turystów. - Jeśli dałoby się go wyremontować bez wysadzania to fajnie by było - mówi "Radiu Wrocław" jedna z podziwiających most.

d4e3tyt

ZOBACZ WIDEO: Białoruś. Strajk w jednej z czterech cukrowni w tym kraju

Jedni są za wysadzeniem mostu, inni przeciw. Mimo, że decyzja o tym, że nie weźmie on udziału w filmie została już podjęta, dyskusje nadal trwają. - Myślę, że to wysadzenie to jest bardzo dobry pomysł. To oznacza więcej ludzi, gości, rozsławienie okolicy. Później i tak będzie przecież odbudowany - twierdzi z kolei jedna z mieszkanek regionu.

Politycy również nie zakończyli jeszcze przepychanek między sobą. Marszałek dolnośląski Cezary Przybylski zapewnia, że nikt nie zamierzał wysadzać mostu. Z kolei burmistrz Wlenia Artur Zych twierdzi, że priorytetem jest remont obiektu, a wysadzenie go mogłoby w tym pomóc. - Trudno powiedzieć jaki jest stan mostu, a najważniejsze, by gmina odzyskała połączenie kolejowe - mówi.

d4e3tyt

Most w Pilchowicach był już wykorzystywany w grach komputerowych czy kryminałach. Wspomniane produkcje nie dały mu jednak takiej sławy, jak ostatnie zamieszane związane z "Mission: Impossible". Przypomnijmy jednak, że przeprawa miała w tym filmie "grać" most ulokowany w Szwajcarii, dlatego efekt w postaci promocji Dolnego Śląska mógłby być mniejszy niż zakładają co niektórzy.

Czytaj także: Wrocław. MPK otworzyło szkołę dla kierowców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d4e3tyt

Podziel się opinią

Share
d4e3tyt
d4e3tyt