Trwa ładowanie...

Otwarcie gastronomii. Etapami i w reżimie sanitarnym

Luzowanie obostrzeń objęło też restauracje i kawiarnie. Otwarcie gastronomii nastąpi w połowie maja - początkowo jednak będziemy mogli zjeść posiłek czy wypić kawę tylko na zewnątrz. Na konsumpcję we wnętrzach lokali będziemy musieli poczekać do 29 maja, o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli.

Share
Otwarcie gastronomii. Etapami i w reżimie sanitarnym
Otwarcie gastronomii. Etapami i w reżimie sanitarnymŹródło: Materiały prasowe
d1n1soc

Odmrożenie gastronomii staje się faktem po wielu miesiącach zamknięcia ten branży gospodarki. Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego przyniosła konkretne informacje, które bez wątpienia ucieszyły właścicieli restauracji czy kawiarni. Oto, jak będzie funkcjonować gastronomia począwszy od połowy maja.

Otwarcie gastronomii. Etapami i w reżimie sanitarnym

Wprawdzie rząd na luzowanie obostrzeń zdecydował się już począwszy od 1 maja, ale na odmrożenie gastronomii będziemy musieli poczekać do 15 maja. Dopiero wtedy otwarte zostaną restauracje i kawiarnie, które będą mogły przyjąć klientów w swoich ogródkach.

d1n1soc

Dwa tygodnie później, czyli 29 maja klienci będą mogli zjeść posiłek albo wypić kawę również wewnątrz. Jest to jednak uzależnione od tego, jak rozwinie się sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Prof. Matyja mówi, kto wymaga rehabilitacji i leczenia powikłań po COVID-19

Otwarcie gastronomii to bez wątpienia dobra wiadomość, bo w ostatnich miesiącach restauracje i kawiarnie mogły oferować swoje dania i napoje jedynie na wynos lub z dostawą.

d1n1soc

Taka forma działalności przyczyniła się jednak do znaczącego spadku zainteresowania ofertą lokali gastronomicznych. Dlatego też wicepremier Jarosław Gowin zabiegał o to, by odmrożenie gastronomii miało miejsce zaraz po majówce - 4 maja. Jednak jak widać, jego starania zakończyły się fiaskiem i Polacy na otwarcie gastronomii będą musieli poczekać jeszcze kilkanaście dni.

- Do odmrażania gospodarki musimy podejść z cierpliwością i z pokorą. Ten plan jest uzależniony od konkretnych kryteriów. Wirus nie zniknie z dnia na dzień. Musimy zachować elastyczność reagowania w sytuacji zwiększenia liczby zakażeń - wyjaśnił premier Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1n1soc

Podziel się opinią

Share
d1n1soc
d1n1soc